To spotkanie, na zaproszenie stowarzyszenia OSP w Makowie Podhalańskim Dolnym było ukrywane przez organizatorów, czyli zarząd stowarzyszenia pod prezesurą Mateusza Szklarczyka -przed opinią publiczną do ostatniej niemal chwili. - Na "uroczystość" nie zostali zaproszeni radni miejscy Makowa Podhalańskiego, według niepotwierdzonej informacji - w ostatniej chwili "skusił się" do udziału burmistrz Paweł Sala, którego duży elektorat stanowią właśnie strażacy ochotnicy OSP Maków Podhalański Dolny. - Nie został zaproszony nikt z KP PSP w Suchej Beskidzkiej. - Ale także - duże grono byłych zasłużonych strażaków seniorów tego stowarzyszenia zostało pominiętych, nie poinformowanych. - Natomiast, w działaniach propagandowych zarząd stowarzyszenia zaczął wykorzystywać małe dzieci, które posłużyły jako wabik medialny. - To przypomina bardziej działania totalitarne - niż w państwie konstytucji demokratycznej.

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego w dniu 6 maja br. przesłało do redakcji informację potwierdzającą pogłoski przekazywane pocztą pantoflową w wielu środowiskach miasta Maków Podhalański, gminie i powiatu. Informacja została opublikowana bezzwłocznie pod tytułem: Jutro 7 maja 2021 roku - Prezydent RP Andrzej Duda będzie brał udział w obchodach z okazji Dnia Strażaka w Makowie Podhalańskim Dolnym. - Tym samym wydarzenie przestało być anonimowym dla mieszkańców miasta i gminy Maków Podhalański, dla środowisk OSP w całym powiecie, dla mieszkańców powiatu suskiego, gdzie Prezydent RP nie zagląda zbyt często - poza nie do końca transparentnymi spotkaniami w budynku stowarzyszenia OSP w Makowie Podhalańskim Dolnym. - Właśnie! - Nie wiadomo dlaczego stowarzyszenie OSP Maków Podhalański Dolny - ujęło w umieszczonym na budynku napisem: "OSP MAKÓW DOLNY" - rzeczywistej nazwie stowarzyszenia zarejestrowanej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KR.XII NS-REJ.KRS/113 13/19/933.W sytuacji, kiedy w wielu publicznych rejestrach oficjalnych widnieje:źródło: internet

- Nadzór nad stowarzyszeniami w powiecie suskim sprawuje starosta Józef Bałos, który też w dniu 7 maja br. nie uczestniczył w "uroczystości" na placu remizy stowarzyszenia OSP w Makowie Podhalańskim Dolnym, terytorialnie położonym w Makowie Podhalańskim - a nie Makowie Dolnym - bo takiej jednostki miejskiej nie ma! - Osiedle nie może być oznaczeniem lokalizacji bez uwzględnienia miasta. - Gdzie więc podział się "Podhalański"?

- Można dopatrywać się w działalności Pawła Sali, burmistrza Makowa Podhalańskiego, który urodził się w Krakowie ale mieszka w (jakimś) Makowie i nie poczuwa się do kontroli społecznej i prasowej - braków.

- Zresztą, jako burmistrz zaproszony do udziału w spotkaniu z Prezydentem RP - także nie dopełnił obowiązków wynikających z art. 2 Ustawy Prawo prasowe - nie poinformował, że jako osoba publiczna weźmie udział w wydarzeniu. - Czy był zaproszony oficjalnie wystosowanym zaproszeniem przez prezesa Mateusza Szklarczyka? - Też nie wiadomo. - Wiadomo natomiast, że jakiś czas temu burmistrz Paweł Sala zatrudnił Mateusza Szklarczyka w Urzędzie Miejskim w Makowie Podhalańskim. - Tak więc raczej tajemnic nie ma pomiędzy tymi przedstawicielami urzędu i stowarzyszenia - tym bardziej, że Paweł Sala - to "strażak ochotnik" wywodzący się ze struktur OSP w Makowie Podhalańskim Dolnym, gdzie ma wierne grono elektoratu tak zaślepionego, że nie widzieli dopuszczania w popadanie w ruinę nieruchomości komunalnej, której wartość burmistrz wycenił z różnicą 1 660 000,00 na niekorzyść budżetu publicznego miasta.

Redakcja zbiera materiał prasowy, także od mieszkańców - w celu opublikowania podsumowania wizyty Prezydenta RP - nie pierwszy raz zresztą (poza dostępem mediów i ogółu społeczeństwa) w tym stowarzyszeniu, które hojnie jest wspierane przez radę miejską i samego burmistrza - co nie podoba się pozostałym stowarzyszeniom w gminie Maków Podhalański, gdzie wsparcie nie zawsze jest takie, jak to płynące do OSP w Makowie Podhalańskim Dolnym, które to stowarzyszenie nie wyróżniło się nadzwyczajnymi akcjami pożarniczymi, nadzwyczajną polityką wobec społeczeństwa.

AKCJE STRŻACKIE, W KTÓRYCH BRAŁO UDZIAŁ STOWARZYSZENIE OSP MAKÓW PODHALANSKI DOLNY W ROKU 2020źródło: KP PSP w Suchej Beskidzkiej (za 2020)


- Warto więc zweryfikować peany Prezydenta Andrzeja Dudy, jakie wypowiedział w dniu 7 maja br. w Makowie Podhalańskim - do nielicznie zebranych i TVP, która jako jedyne mediów uzyskała akredytację KPRP.

Pikanterii dodaje fakt, że wśród uczestników z KPRP był osobiście Piotr Ćwik - do niedawna wojewoda małopolski - od niedawna zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP, któremu porządek prawny RP i UE - nie powinien być obcy - jednak nie zwrócił uwagi na naruszenie art. 14 Konstytucji RP - ze strony KPRP i SOP, utrudniającym prasie wykonywania ustawowych praw.


Finansowanie stowarzyszeń OSP w gminie Maków Podhalański - z budżetu publicznego Urzędu Miejskiego? 

Jak dotował stowarzyszenia OSP oraz, w jaki sposób Urząd Miejski w Makowie Podhalańskim w roku 2020 - oraz trochę więcej o OSP;
Ogólnie wychodzi na to, że stowarzyszenia położone w bezpośrednim sąsiedztwie DK28 (ul Wolności, i ulica 3 Maja) kumulują koszty, pomimo tego, że bezpośrednio przy DK28 na granicy Suchej Beskidzkiej i Makowa Podhalańskiego ma siedzibę KP PSP w Suchej Beskidzkiej, przedstawicielom której - też prezes Mateusz Szklarczyk nie wystosował zaproszenia na spotkanie z Prezydentem RP. - Prezydentem wszystkich Polaków?


Każdy, kto chce wyrazić swoje zdanie poprzez prasę - proszony jest o przesłanie wiadomości podpisanej imieniem i nazwiskiem na skrzynkę elektroniczną redakcji - adresy: suski.dlawas.info@gmail.com lub suski@dlawas.info - redakcja gwarantuje zachowanie w tajemnicy danych nadawców - co jest chronione Ustawą Prawo prasowe. - Po ustaleniach powstanie materiał prasowy oparty o wolność słowa i prawa prasy.

POLECANE: 

Pierwsza Dama z mężem Prezydentem RP spędzili Dzień Kobiet ze strażaczkami z OSP Maków Podhalański Dolny;

Zdalne spotkanie Pierwszej Damy RP ze strażakami ochotnikami. Co ugrali dla stowarzyszenia OSP Maków Podhalański Dolny, a co nadal ukrywane jest przed ogółem mieszkańców gminy Maków Podhalański;

Przypadkowe uwielbienie Pierwszej Damy do stowarzyszenia OSP w Makowie Podhalańskim Dolnym? - Przypadkowa promocja, lobbowanie na rzecz tak mało transparentnego stowarzyszenia - współfinansowanego ze środków publicznych?