Burmistrz Makowa Podhalańskiego podejrzewany jest o dopuszczenie się nieprawidłowości na kilku płaszczyznach samorządowych, którymi kieruje jako kierownik Urzędu Miejskiego w Makowie Podhalańskim. Najwyższa Izba Kontroli w raporcie o Funduszu Sprawiedliwości wymieniła w przykładach stowarzyszenie OSP Maków Podhalański Dolny, któremu pomagał w uzyskaniu środków finansowych - burmistrz Paweł Sala.


Za rok 2020 - burmistrz przedstawił radzie miejskiej raport o stanie gminy Maków Podhalański, który bezkrytycznie przyjęli radni. - Ale, ten raport nie jest chyba rzetelnym dokumentem, na którego treści społeczeństwo powinno opierać ocenę działalności burmistrza Pawła Sali. źródło: bip.malopolska.pl/ummakowpodhalanski

Na ile rzetelne informacje zawierają raporty o stanie gminy Maków Podhalański sygnowane przez burmistrza Pawła Salę - czas pokaże - analizują je mieszkańcy, społeczeństwa zainteresowane ich treściami i prasa. Z czasem padną dodatkowe pytania do autora.

Trwa kontrola prasowa działalności stowarzyszeń OSP w gminie Maków Podhalański, oraz finansowania ze środków publicznych Urzędu Miejskiego w Makowie Podhalańskim. - Działając w interesie państwa i społeczeństwa redakcja zwróciła się do burmistrza Makowa Podhalańskiego z kilkoma pytaniami, spośród których na kilka - w dniu 22 października br. skarbnik Gminy - nadesłała podstawowe informacje:Z uwagi na ocenę sytuacji w raporcie NIK, oraz czynności sprawdzające trwające w Prokuraturze Rejonowej w Suchej Beskidzkiej - co do pozyskania przez stowarzyszenie OSP Maków Podhalański Dolny środków finansowych na zakup samochodu strażackiego i inne koszty z tym związane - informacje dotyczą tylko tego stowarzyszenia. - Oczywiście redakcja nadal oczekuje na odpowiedzi na inne pytania skierowane do burmistrza Pawła Sali, ale także na wyjaśnienie - na jakiej podstawie prawnej ubezpieczenie strażaków ze stowarzyszeń OSP w gminie Maków Podhalański jest ponoszone w zbiorczej polisie - skoro każde stowarzyszenie OSP w gminie - jest odrębnym stowarzyszeniem - z odrębnym wpisem w KRS? - To nie są urzędnicy, nie są to strażacy zawodowi KP PSP - ale ochotnicy tworzący odrębne stowarzyszenia. 

Różne głosy - ze stowarzyszeń OSP pozostałych - w gminie Maków Podhalański, gdzie też nie wszystko jest tak praworządne, jak powinno - ale to nie jest tymczasem przedmiotem postępowań organów śledczych. - Teraz skupiamy się na działalności nietransparentnej stowarzyszenia OSP Maków Podhalański Dolny, którego prezes poczuł bezkarność i swobodę - pomimo tego, że zna prawo, że musi przestrzegać porządku prawnego - bo w przeciwieństwie poniesie odpowiedzialność karną. 

- Jak wiec widzi się powyższe strażakom ochotnikom z ośmiu pozostałych stowarzyszeń? - Macie coś do powiedzenia? - A może stowarzyszenia wasze są transparentniejsze niż OSP Maków Podhalański Dolny? - Idą czasy, kiedy brak transparentności może być dotkliwy.  

Zarówno szyld na elewacji remizy, jak też oznaczenia na samochodach - wprowadzą w błąd! - Nie ma w KRS stowarzyszenia OSP Maków Dolny - ale stowarzyszenie OSP Maków Podhalański Dolny!


źródło: prezydent.pl

Wkrótce ciąg dalszy informacji o tym, jak działa za publiczne środki finansowe stowarzyszenie OSP Maków Podhalański Dolny, którego członkiem jest m.in. radny miejski Łukasz Klimasara, a prezesem urzędnik Urzędu Miejskiego w Makowie Podhalańskim Mateusz Szklarczyk - będący jednocześnie radnym miejskim Suchej Beskidzkiej. 

ostatnia aktualizacja: 24.10.2021 13:01

POLECANE: 

Prokuratura Rejonowa w Suchej Beskidzkiej wszczęła czynności sprawdzające dotyczące nieprawidłowości w przydziale środków finansowych Funduszu Sprawiedliwości dla OSP Maków Podhalański Dolny


Prokuratura Rejonowa w Suchej Beskidzkiej wyjaśnia nieprawidłowości określone w wystąpieniu pokontrolnym NIK w Gminie Maków Podhalański;


źródło: archiwum CBA


źródło: prezydent.pl

W działaniach propagandowych stowarzyszenie OSP Maków Podhalański Dolny wiedzie prym w powiecie suskim. Ale propaganda, to pierwszy stopień indoktrynacji w JST - jaką jest gmina Maków Podhalański, gdzie są równi i równiejsi - bo taka jest akurat "zmiana" u władzy. - Nie widać już ich mistrzostwa na zawodach strażackich. 

źródło: internet