Jordanowscy policjanci z Zespołu Kryminalnego wraz z funkcjonariuszami operacyjnymi z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej pracowali nad ustaleniem sprawcy kilku włamań do samochodów, do których doszło w ostatnim czasie na terenie gminy Jordanów. Zgromadzony na tą chwilę materiał pozwolił rozliczyć z działalności przestępczej 33-letniego mieszkańca powiatu suskiego.

Mężczyzna na chwilę obecną usłyszał aż pięć zarzutów. Wszystkie dotyczyły kradzieży i kradzieży z włamaniem, za co grozi mężczyźnie nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 33-latek dopuścił się kradzieży na łączną sumę 2400 złotych.  

Poza urządzeniami, z samochodów ginęły inne przedmioty motoryzacyjne oraz sprzęt budowlany. Dzięki wspólnej pracy mundurowych z KP Jordanów oraz KPP Sucha Beskidzka udało się ustalić sprawcę tych kradzieży. W trakcie jego zatrzymania znaleziono także środki odurzające w postaci marihuany, za co usłyszał zarzut z ustawy o przeciwdziałania narkomanii. Część skradzionego mienia została odnaleziona.

Dochodzenie w tej sprawie trwa nadal i z dużym prawdopodobieństwem do już przedstawionych zarzutów dołączą kolejne.KPP w Suchej Beskidzkiej

Opublikowano: 10.09.2019