W dniu 30.09.2019 r. o północy zakończyło się głosowanie internetowe na projekty złożone przez Mieszkańców Makowa Podhalańskiego.


W dniach 1.10.2019 r. - 7.10.2109 r. nastąpiła weryfikacja numerów PESEL w celu sprawdzenia ich poprawności tj. potwierdzenia, czy są mieszkańcami Makowa Podhalańskiego i ukończyli 16 rok życia.


Wyniki głosowania na poszczególne zadania dla Makowa Centrum:


Wykonanie odwodnienia oraz wyłożenie kostką brukową placu obok estrady Makowianka i placu przed OSP Ilość głosów:  158


Wiata grillowa na SkawąIlość głosów:  16


Zakup i montaż żaluzji okiennych na hali sportowej w Zespole Szkół w Makowie - 
Ilość głosów:  417

 

Wyniki głosowania na zadanie dla Makowa Dolnego


Remont placu zabaw przy Szkole Podstawowej SPSK w Makowie Podhalańskim - 
Ilość głosów: 124


Warsztaty tradycyjnej kuchni polskiej we współczesnym świecieIlość głosów: 117

Na projekty z budżetu obywatelskiego mieszkańcy Makowa Centrum oraz Makowa Dolnego oddali łącznie 948 głosów, z czego 116 było głosami nieważnymi.


Bardzo dziękujemy mieszkańcom oraz całemu zespołowi koordynacyjnemu za udział w Projekcie Budżetu Obywatelskiego dla Makowa Podhalańskiego.


Opublikowano 09.10.2019
grafika: źródło informacji


Budżet Obywatelski Maków Podhalański >>

Od redakcji: 

Maków Podhalański ma ponad 16 tys. mieszkańców - co wskazuje STAT.GOV.PL . W powyższych danych podanych przez Urząd Miejski Makowa Podhalańskiego widnieją liczy: 158, 16, 417, 124, 117 - razem 948 głosów z czego aż 116 było nieważnymi głosami. 948 - 116 = 832 osoby, które zdecydowały o budżecie obywatelskim społeczeństwa liczącego ponad 16 tysięcy mieszkańców! Około pięć procent mieszkańców decyduje o finansach obywatelskich! Tak tylko w Makowie Podhalańskim! - Demokracja w Makowie Podhalańskim - to zjawisko zanikające od dawna - tak samo, jak wybory burmistrza - bo był tylko jeden kandydat oraz wybory radnych - bo aż siedmioro jest bez jakiegokolwiek poparcia społecznego. Grupka mieszkańców rządząca tylko we własnym interesie. Burmistrz nie potrafi porwać tłumów - chyba, że zafunduje im za darmo koncert coverów wykonywanych przez pseudo gwiazdę rock polo! Samorząd Makowa Podhalańskiego pozwolił na likwidację placówki edukacyjnej i oddziału szpitalnego - to tylko w 2019 roku. Młodzież opuszcza Maków Podhalański. Dokąd zmierza ten samorząd? Mieszkańcy powinni wydać osąd!

A tym czasem - to już około Dekada oczekiwanie na rewitalizację odcinka drogi gminnej w Grzechyni - radny inicjuje działania >> a samorząd nie wie co zrobić, aby było lżej się żyło w sołectwie Grzechynia.