O tym, że złodziejski fach wszedł mu w krew wiemy na pewno. Odbyte w zakładach karnych wyroki za kradzieże i włamania, niewiele go nauczyły. Karany w przeszłości 41- latek z Tarnowa ponownie sięgnął po cudzą własność. Dzięki skutecznej akcji tarnowskich policjantów został zatrzymany i trafił „za kratki”.


W bagażniku użytkowanego przez niego samochodu mundurowi znaleźli pochodzące z włamań rzeczy, w tym ...wieprzowinę i zwoje kiełbas. Mężczyzna musiał się obejść smakiem, bo najbliższe miesiące spędzi w odosobnieniu.


Mężczyzna 41-letni mieszkaniec powiatu działał na terenie miasta i powiatu tarnowskiego. Włamywał się do domów jednorodzinnych, z których kradł m.in. elektronarzędzia oraz elementy wyposażenia i instalacji. Nie pogardził również obrazami ani starymi wydaniami książek. Za jego sprawą zniknęły 2 akordeony, alkohol i całkiem spora część …wieprza. Włamania w Janowicach, Tarnowie i Bogoniowicach pociągnęły za sobą straty sięgające blisko 10 tysięcy złotych. Jednak dobra passa wkrótce się skończyła. Nie dająca mu spokoju myśl o zgubionym łomie, skłoniła go do powrotu na miejsce przestępstwa.


W drodze powrotnej do domu został zatrzymany, przez depczących mu po piętach policjantów z tarnowskiej komendy miejskiej. W jego samochodzie mundurowi ujawnili skradzione przedmioty oraz niewielką ilość ukrytej pod siedzeniem amfetaminy. 41-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i posiadania środków odurzających, popełnione w warunkach recydywy. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

W trakcie prowadzonego śledztwa policjanci odzyskali wiele pochodzących z kradzieży przedmiotów, których właścicieli obecnie poszukują
. Osoby, które rozpoznają swoje przedmioty na prezentowanych zdjęciach prosimy o kontakt z śledczymi z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie pod numerem telefonu 14 6281215 (47 831 1215) w godzinach 7-15 lub całodobowym numerem telefonu dyżurnego tarnowskiej komendy 14 628 1222 (47 831 1222).

 
Przesłane przez:

mł. insp. Sebastian Gleń
Rzecznik Prasowy

Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie

Przesłano: 25.03.2020
zdjęcia: KWP w Krakowie