Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, w tym nadmierna prędkość, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze. (BRD KGP) • Wszystkie wypadki [266]
 • Ostatnia doba [6]
 • Od początku wakacji [218]
 • Wypadki drogowe, w których osoba zmarła w okresie do 30 dni [42]


 • Sprawdź przed wyjazdem stan techniczny pojazdu, w tym zwłaszcza ogumienie, oświetlenie, poziom płynów eksploatacyjnych
 • Respektuj przepisy ruchu drogowego, w szczególności w zakresie przestrzegania dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości, korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach
 • Dostosuj  prędkość do warunków atmosferycznych, drogowych, swoich umiejętności
 • Zawsze zwalniaj przed przejściami dla pieszych, przystankami komunikacji publicznej oraz przed skrzyżowaniami
 • Nie wyprzedzaj, ani nie omijaj pojazdów w rejonie przejść dla pieszych, przystanków oraz na samych przejściach
 • Sygnalizuj swoje manewry na drodze z takim wyprzedzeniem i w taki sposób, by były widoczne dla innych uczestników ruchu
 • Ogranicz do minimum rozmowy telefoniczne, a w razie konieczności korzystaj z zestawu głośnomówiącego. Rozmowa telefoniczna nawet przez urządzenia dozwolone dekoncentruje kierującego pojazdem
 • Obowiązkowo rób przerwy w trakcie wielogodzinnych podróży

BRD KGP 

Opublikowano: 08.08.2020

WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE (1)

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku z udziałem osobowego Audi i motocyklisty, do którego doszło w czwartek ok. godz 7.00 na drodze powiatowej w gm. Strzegom. W wyniku zdarzenia 18-letni kierowca motocykla poniósł śmierć na miejscu. Policjanci przez wiele godzin zabezpieczali miejsce wypadku, śledczy z technikiem wykonali oględziny pod nadzorem prokuratora. Szczegółowe okoliczności zdarzenia będą przedmiotem prowadzonego śledztwa. Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.


Każdego dnia policjanci pełniąc służbę na drogach zapewniają bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego. Prowadząc liczne kontrole i akcje mundurowi dyscyplinują kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, aby każdy bezpiecznie mógł dotrzeć do celu.

Najważniejszym jest, aby kierowcy wykazywali się rozsądkiem i przestrzegali przepisów ruchu drogowego oraz by zawsze dostosowywali prędkość do warunków na drodze.

Niestety wśród policyjnych statystyk nadal najczęstszymi przyczynami wypadków jest nadmierna prędkość, nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprzepisowe wyprzedzanie.

Świdniccy policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku, do którego doszło w czwartek tuż po godz. 07:00 rano. W gm.. Strzegom doszło do zderzenia auta osobowego marki Audi z motocyklem. W wyniku tego wypadku śmierć na miejscu poniósł niestety 18-letni motocyklista. Osoby podróżujące autem osobowym trafiły do szpitala.

Lato w pełni, a jak wiadomo jest to czas, gdy na naszych drogach przybywa jednośladów. W tym czasie zdecydowanie wzrasta ilość zdarzeń z udziałem rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Pamiętajmy o tym i dokładnie obserwujmy drogę przed i za pojazdem uważając zarówno na cyklistów jak i pieszych. Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.


 asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP Świdnica

sierż. szt. Magdalena Ząbek

tel.: 607 – 317 – 642

Data publikacji 08.08.2020
WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE (1)


Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch śmiertelnych wypadków drogowych do których doszło w ciągu ostatnich godzin. Pierwszy miał miejsce wczoraj wieczorem w m. Bonów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący rowerem 53-latek wyjechał zza ciągnika rolniczego wprost pod forda. Z kolei dzisiaj na DK-19, 52-latek kierujący samochodem marki Volkswagen potrącił rowerzystę jadącego w tym samym kierunku. Niestety rowerzyści w wyniku zdarzeń ponieśli śmierć na miejscu.


Do pierwszego wypadku
doszło wczoraj około godziny 18:00 w miejscowości Bonów, powiat świdnicki. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 53-letni mieszkaniec gm. Trawniki kierując rowerem wyjechał zza ciągnika rolniczego na lewy pas, czym wymusił pierwszeństwo przejazdu na jadącym w przeciwnym kierunku pojeździe marki Ford Fiesta. Samochodem kierował 23-latek, również z gm. Trawniki. W wyniku zdarzenia rowerzysta poniósł śmierć na miejscu. Kierujący samochodem przebadany przez mundurowych na zawartość alkoholu w organizmie – był trzeźwy. Została od niego pobrana krew do badań.

Drugi z tragicznych wypadków miał miejsce dzisiaj rano około godziny 6:30 na DK-19 w m. Wincentów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 52-letni mieszkaniec gm. Firlej kierujący samochodem marki Volkswagen Passat jadąc drogą krajową od Lubartowa w kierunku Kocka najechał na mężczyznę jadącego rowerem w tym samym kierunku, który nagle stracił równowagę i wjechał pod samochód z prawej strony. Niestety w wyniku zdarzenia rowerzysta poniósł śmierć na miejscu. Kierujący samochodem przebadany przez mundurowych na zawartość alkoholu w organizmie – był trzeźwy. Została od niego pobrana krew do badań. Policjanci ustalają dane rowerzysty. W miejscu wypadku są utrudnienia – ruch odbywa się wahadłowo.  

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają szczegółowe okoliczności tych tragicznych w skutkach wypadków.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze oraz o stosowanie się do przepisów. Pamiętajmy także, że brak zrozumienia i wzajemnego szacunku to kolejny niekorzystny czynnik wpływający na bezpieczeństwo uczestników ruchu. Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego - bezpiecznie dojechać do celu.

K.K.

Data publikacji 08.08.2020
źródło/zdjęcia: lubelska.policja.gov.pl

WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE (1)


Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia, do jakiego doszło wczoraj w miejscowości Sietesz. 78-letni mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Niestety jego życia nie udało się uratować.


Wczoraj po godz. 20, policjanci zostali powiadomieni o wypadku, do jakiego doszło w miejscowości Sietesz. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 78-letni mężczyzna, podczas wykonywania prac polowych z nieustalonych przyczyn został przygnieciony przez ciągnik rolniczy marki Ursus. Poszkodowanego znalazła jego żona i o wypadku powiadomił służby ratunkowe. Niestety jego życia nie udało się uratować.Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora, przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, a decyzją prokuratora ciało mężczyzny zabezpieczono do dalszych badań. Funkcjonariusze przeprowadzą postępowanie, które wyjaśni przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

źródło/foto: podkarpacka.policja.gov.pl (07.08.2020)WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE (1)WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKIE (1)WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE (1)Opublikowano: 08.08.2020

WARTO WIEDZIEĆ: KARTA PRAW OFIAR WYPADKÓW DROGOWYCHPRZESTROGA