7 sierpnia 2019 r. o godzinie 20:31 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego wpłynęła informacja o pożarze hali sortowni śmieci w Suchej Beskidzkiej. Na miejsce zostały zadysponowane zastępy straży pożarnej z JRG Sucha Beskidzka oraz OSP z KSRG z terenu gmin: Sucha Beskidzka, Stryszawa, Zembrzyce, Maków Podhalański.
Po dojeździe na miejsce strażacy zastali pożar rozwinięty magazynu „paliwa alternatywnego uzyskanego z procesu przetwarzania segregowanych śmieci, pożar pasa transmisyjnego paliwa alternatywnego oraz pożar śmieci posegregowanych gotowych do transportu. W bezpośrednim zagrożeniu znajdował się budynek sortowni śmieci, 27 szt. butli z gazem propan – butan oraz butla z acetylenem.


Na początku akcji gaśniczej podano pianę gaśniczą na palące się paliwo alternatywne. Gdy pożar przestał się rozprzestrzeniać przystąpiono do dogaszania tlących się śmieci, w tym celu wykorzystano ciężki sprzęt będący na wyposażeniu Sortowni w Suchej Beskidzkiej. Za pomocą ciężkiego sprzętu wywożono śmieci z hali magazynowej, następnie przelewano i dogaszano je na zewnątrz hali.Działania trwały 4 godziny 10 minut. W działaniach udział wzięło 13 zastępów 56 strażaków.Informację przesłął:

st. kapt. Łukasz Białończyk
KP PSP w Suchej Beskidzkiej
ul. Makowska 26
34-200 Sucha Beskidzka

zdjęcie: KP PSP w Suchej Beskidzkiej/kppspsucha.pl 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej


 
Obecnie nikt z zarządu Regionalnego Zakładu Przetwarzania Odpadów w Suchej Beskidzkiej nie zorganizował briefingu lub konferencji prasowej - bo... nadal w powiecie suskim te instrumenty informacji są obce władzom i przedsiębiorcom komunalnym.


AKTUALIZACJA 9 sierpnia 2019 r. 

Prokuratura Rejonowa w Suchej Beskidzkiej poinformowała o tym, że w związku ze zdarzeniem w postaci pożaru w dniu 7 sierpnia 2019 roku w Suchej Beskidzkiej wszczęła śledztwo o czyn z art. 163 § 1 pkt 1 k.k.

Więcej informacji wkrótce.

Prokuratura Rejonowa w Suchej Beskidzkiej wszczęła śledztwo w sprawie pożaru składowiska odpadów w Suchej Beskidzkiej