Stowarzyszenie MMA Polska od samego początku działania mogło liczyć na przychylność Ministerstwa Sportu. Jeszcze w 2019 roku, przed oficjalnym ogłoszeniem powstania Stowarzyszenia, zarząd MMA Polska miał zaszczyt spotkać się z ówczesnym Ministrem Sportu i Turystyki Panem Witoldem Bańką. Przy okazji tego wydarzenia, Minister przekazał Stowarzyszeniu słowa wsparcia i pismo, w którym przedstawił swoje spojrzenie na rozwój amatorskiego MMA w Polsce.


Po roku funkcjonowania Stowarzyszenia doszło do kolejnych dwóch spotkań w Ministerstwie Sportu, podczas których Martin Lewandowski, prezes i Marian Kmita, wiceprezes MMA Polska, mieli okazję porozmawiać z Panią Minister Danutą Dmowską-Andrzejuk.


– W trakcie spotkania przedstawiliśmy nasze dotychczasowe osiągnięcia i podsumowaliśmy występy kadry MMA Polska – wyjaśnia Martin Lewandowski. – Zarysowaliśmy również dalsze plany rozwoju amatorskiego MMA i pomysły na działalność Stowarzyszenia.


Podobnie jak rok temu Minister Sportu przekazała Stowarzyszeniu słowa wsparcia i oficjalne pismo, w którym możemy przeczytać między innymi:

 

– Bardzo cieszę się z potwierdzenia przez Panią Minister wsparcia dla naszej inicjatywy – podsumowuje spotkanie Marian Kmita. – Wierzę też w nawiązanie długotrwałej współpracy, która posłuży dalszemu rozwojowi amatorskiego MMA w Polsce.Stowarzyszenie MMA Polska


Przesłano: 31.08.2020
foto MMA Polska