Wyjątkowy ilustrowany „Kalendarz Weterana 2021” może trafić do twoich rąk! Wystarczy, że weźmiesz udział w konkursie wiedzy o działalności Rządu Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie, organizowanym przez UdSKiOR, i odpowiesz najszybciej na jedno z pytań publikowanych codziennie w mediach społecznościowych. Początek konkursu już w poniedziałek, 14 grudnia 2020 r.!

W dniach 14-23 grudnia br., od poniedziałku do piątku, na kontach Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych na Facebooku (@udskior) i Twitterze (@Kombatanci) publikowane będzie jedno pytanie w ramach konkursu „Co wiesz o polskich władzach na uchodźstwie 1939-1990?”. Osoba, która jako pierwsza udzieli prawidłowej odpowiedzi w komentarzu do posta/tweeta z pytaniem, otrzyma nagrodę – egzemplarz ilustrowanego „Kalendarza Weterana 2021”, wydanego przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

 

W tym roku mija 30. rocznica przekazania insygniów władzy państwowej II Rzeczypospolitej Polskiej przez prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego nowo zaprzysiężonemu prezydentowi Lechowi Wałęsie. Ceremonia miała miejsce 22 grudnia 1990 roku na Zamku Królewskim w Warszawie. Tego dnia polski rząd na uchodźstwie, rezydujący od pięćdziesięciu lat w Londynie, oficjalnie zakończył swoją misję, uznając legalność władz wybranych w pierwszych po wojnie demokratycznych wyborach w Polsce. Poprzez organizację konkursu Urząd pragnie przypomnieć tamte wydarzenia oraz rozpowszechnić wiedzę o działalności rządu RP na obczyźnie, który przez ponad pięćdziesiąt lat wiernie strzegł prawnej i historycznej ciągłości niepodległego państwa polskiego.

 

„Kalendarz Weterana 2021” zawiera bogate kalendarium historyczne oraz kilkaset fotografii ilustrujących historię Polski w XX wieku. Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk podkreśla, że jest to pozycja obowiązkowa dla każdego pasjonata historii.

 

 W 2021 roku obchodzić będziemy kolejne ważne rocznice w historii Polski. W marcu minie 100 lat od podpisania traktatu ryskiego, który zakończył zwycięską dla nas wojnę z Rosją bolszewicką, w lipcu 80 lat od zawarcia układu Sikorski-Majski, na mocy którego możliwe było powołanie polskiej armii na wschodzie – przyszłego 2. Korpusu Polskiego gen. Andersa. Rok 2021 to także 100. rocznica wybuchu III powstania śląskiego. Jestem przekonany, że „Kalendarz Weterana 2021” nie pozwoli swojemu właścicielowi zapomnieć o żadnej z tych rocznic. Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie, w którym można będzie wygrać tę wyjątkową pozycję! – zachęca Jan Józef Kasprzyk.

 

Już od 14 grudnia br., codziennie (z wyjątkiem weekendu 19-20 grudnia), na kontach UdSKiOR na Facebooku i Twitterze ogłaszanych będzie dwóch laureatów konkursu (po jednym na każdym z ww. mediów społecznościowych). Każdy laureat otrzyma egzemplarz ilustrowanego „Kalendarza Weterana 2021”.

 

Jedna osoba może zdobyć nagrodę maksymalnie trzykrotnie (niezależnie od tego, czy uczestniczy w konkursie na jednym czy na obu mediach społecznościowych). Zachęcamy jednak wszystkich uczestników do udziału w rywalizacji przez cały czas trwania konkursu, aby wspólnie zgłębiać wiedzę o działalności polskich władz na uchodźstwie!

 

Więcej informacji na temat przebiegu Konkursu oraz zasad przyznawania nagród w >> REGULAMINIE KONKURSU >> /przekierowanie/;

 

Serdecznie zapraszamy!Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych

Opublikowano: 11-12-20 15:48

INFORMACJA: Działalność Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych - na platformach komercyjnych należących do prywatnych firmy, spółek akcyjnych - nie ma podstawy prawnej. Przekazując Urzędowi do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, jakiekolwiek dane poprzez platformy komercyjne nie będące wydawnictwami prasowymi - narażasz się na kradzież twoich danych osobowych, wizerunku i brak jakiejkolwiek kontroli nad przetwarzaniem tych danych.