Suscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na terenie powiatu suskiego ujawnili sklepy, w których prowadzona była sprzedaż towaru z podrobionymi znakami znanych światowych firm. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk obuwia, zegarków i kosmetyków o szacowanej wartości ponad 111 tys. złotych.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że właściciel sklepów odzieżowych na terenie Zembrzyc i Makowa Podhalańskiego prowadził handel produktami z podrobionymi znakami towarowymi. W związku z tym w czwartkowy poranek funkcjonariusze skontrolowali placówki, w której to ujawnili kilkadziesiąt sztuk obuwia, zegarków i kosmetyków posiadających zastrzeżone znaki towarowe kilku znanych marek.

 

Przedstawiciel firm będących właścicielami znaków towarowych, wstępnie oszacował straty na kwotę 111 tyś. złotych. Obecnie policjanci sprawdzają, od jak dawna w sklepach były sprzedawane produkty i jak rozległy był zakres ich działania.

 

Handel artykułami z podrobionymi znakami towarowymi jest zabroniony. Zgodnie z ustawą Prawo Własności Przemysłowej – za wprowadzenie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.  


KPP w Suchej Beskidzkiej

Opublikowano: 01.08.2019

PODOBNE TEMATY:

Ochrona karna znaku towarowego Unii Europejskiej w Polsce – problem legislacyjny czy interpretacyjny? (pobieranie automatyczne)

Fałszerstwo i piractwo (prezentacja Power Point)

HANDEL PODRÓBKAMI