
| Źródło: USC w Makowie Podhalańskim / suskiDlaWas.info
Urząd Stanu Cywilnego w Makowie Podhalańskim odnotował w listopadzie 2022 roku - co, może niepokoić

Urząd Stanu Cywilnego w Makowie Podhalański informuje, że w tutejszym urzędzie w miesiącu listopadzie sporządzono:
- 1 akt małżeństwa,
- 30 aktów zgonu.
W miesiącu listopadzie wpisano 2 wyroki rozwodowe do aktów małżeństw.
statystyki przekazała - Wioletta Pławny - kierownik USC w Makowie Podhalańskim
przesłano: 2 grudnia 2022 r.
W relacji do miesiąca października, kiedy to Urząd Stanu Cywilnego w Makowie Podhalański informował, że w urzędzie w sporządzono:
- 36 aktów zgonu
W miesiącu październiku wpisano 3 wyroki rozwodowe do aktów małżeństw.
Wyraźnie widać, że małżeństwa rozwodzą się - co, daje być może zerowanie bilansu aktów urodzenia. Można pokusić się, że polityka władz samorządowych - w tym rady miejskiej gminy - nie idzie w interesie ogólnospołecznym. - To, sygnał dla elektoratu, dla wszystkich mieszkańców - że, coś nie do końca jest zgodne w interesami gminy. Wydano przez USC w listopadzie 2022 r. - aż 30 aktów zgonów - niby, o 6 mniej - niż - w październiku - ale, jednocześnie w październiku wydano 3 akty urodzenia - lecz, w listopadzie już żadnego.
Wiele par narzeczeńskich - wierzy, że litera "r" w miesiącu zawarcia związku małżeńskiego przynosi szczęście. - Ale, czym jest szczęście - skoro związku się rozpadają tak często?
Interesujące są wiadomości przekazywane do redakcji przez czytelników - zwłaszcza, tych spoza miasta - z sołectw - gdzie, w rodzinach dyskutuje się nad demografią w gminie. - Wiele osób wyraża opinię, że umierają głównie osoby, które poddały się kilkukrotnie szczepionkom przeciwko COVID-19. - Redakcja - jednak, nie ma takich danych - zresztą, nie ma rzetelnych danych w całej Polsce - ilu, dokładnie obywateli RP zmarło po przyjęciu szczepionek, które tak bardzo wzbudzały i wzbudzają kontrowersje społeczne. - Rozwody natomiast nie zawsze idą w parze z unieważnieniami sakramentu małżeństwa - co, bywa frustrujące dla dzieci, którym przyjdzie startować w dorosłe życie z mocno zwichrowanymi zagadnieniami prawnymi. - Nie wiadomo, jak wygląda kwestia udzielanych sakramentów: chrztu, małżeństwa i ostatniego namaszczenia - w obrządku religijnym - ale, zapewne opinia publiczna powinna to wiedzieć - aby, podnosić kwestie trwałości rodziny w gminie. - Tymczasem, opieramy się o podstawy administracji cywilnej.
Napisz komentarz
Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj