O ogromnym szczęściu mogą mówić uczestnicy ruchu drogowego, którzy dziś (25.03.2020) rano jechali trasą Kęty – Andrychów (DK 52). Tą właśnie trasą poruszał się również pijany kierowca, który w miejscowości Bulowice stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Drogowy przestępca miał w organizmie 2,5 promila alkoholu i już wkrótce poniesie surowe konsekwencje swojego pijackiego rajdu.

Do zdarzenia doszło dziś rano (25.03.2020)  tuż po godzinie 6.00 w Bulowicach na ulicy Krakowskiej. 

Na miejsce zdarzenia ruszyły zaalarmowane przez kierowców i mieszkańców Bulowic, służby ratunkowe. W trakcie czynności na miejscu policjanci ustalili, że 46 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego stracił panowanie nad fiatem punto po czym dachował. W wyniku zdarzenia kierowca doznał jedynie potłuczeń. Podczas badania stanu trzeźwości szybko okazało się, co było przyczyną utraty panowania nad pojazdem - 2,5 promila alkoholu. W związku z powyższym drogowy przestępca trafił do kęckiego komisariatu Policji. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Tej samej nocy w Oświęcimiu o godzinie 4.00 policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego na osiedlu Zasole zatrzymali 35-letniego mieszkańca Oświęcimia, który samochodem marki Citroen wyjechał z parkingu na ulicę, a następnie uderzył w zaparkowanego seata. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało 1,11 promila alkoholu


Policjanci apelują do kierowców o rozsądek i zachowanie trzeźwości za kierownicą.

Przesłał:mł. insp. Sebastian Gleń
Rzecznik Prasowy 

Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie

Przesłano: 25.03.2020
zdjęcia: Policja


PRZESTROGA