W nocy z 2/3 maja 2021 tuż przed godziną 4.00 służby ratunkowe interweniowały w związku z kolizją drogową, do której doszło w Bobrku na moście im. papieża Benedykta XVI.


W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 48-letni mieszkaniec Mysłowic, kierując samochodem marki Fiat Punto jadąc ulicą Krakowską, na moście stracił panowanie nad kierownicą w wyniku czego uderzył w bariery energochłonne, po czym spadł ze skarpy i dachował.

Tuż po zdarzeniu mężczyzna sam wydostał się z pojazdu, a następnie przedostał się na pobocze, gdzie odnaleźli go policjanci. Mundurowi udzielili mu pierwszej pomocy, po czym przekazali go pod opiekę ratowników medycznych.

Po badaniach lekarskich okazało się, że w wyniku dachowania kierowca nie doznał poważniejszych obrażeń ciała. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, jednakże odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości, w związku z powyższym została mu pobrana krew do badań. Na tej podstawie biegli określą przybliżony czas spożycia alkoholu przez kierowcę.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania oraz wysoka kara grzywny.


Przesłane przez:

asp. szt. Małgorzata Jurecka
oficer pasowy KPP Oświęcim Przesłano: 04.05.2021
zdjęcia: KPP w Oświęcimiu


MIEJSCE ZDARZENIAźródło: google.com