Suscy policjanci na jednej z prywatnych posesji w Jordanowie zatrzymali mężczyznę, który ukrywał nielegalną krajankę tytoniową i papierosy oraz butelki z płynem opisane jako alkohol bez odpowiednich oznaczeń akcyzowych. Grozi mu kara grzywny, a także kara pozbawienia wolności.


W sobotę, w godzinach wieczornych policjanci z Wydziału Kryminalnego w Suchej Beskidzkiej udali się na jedną z posesji na terenie Jordanowa, gdzie miał przebywać mężczyzna posiadający tytoń bez znaków akcyzy.

Na miejscu zastali 74-letniego mieszkańca powiatu suskiego, a w trakcie przeszukania pomieszczeń przez niego zajmowanych, w tym garażu i budynku gospodarczego znaleziono 37 kilogramów krajanki tytoniowej zapakowanej w 73 worki foliowe, 207 sztuk papierosów oraz 7 butelek z zawartością, opisanych jako alkohol.

Wszystkie znalezione przedmioty nie posiadały znaków akcyzowych.

Teraz policjanci ustalają wartość towaru, która mogła trafić na rynek, a tym samym zostałby uszczuplony Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku.

Mężczyzna musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za naruszenie przepisów karano skarbowych, za co grozić może mu wysoka kara grzywny, a także kara pozbawienia wolności.Opublikowano witrynie informacyjno-propagandowej KPP w Suchej Beskidzkiej 09.06.2021
foto: PolicjaAKTUALIZACJA

O godzinie 15:29 - oficer prasowy KPP w Suchej Beskidzkiej wskazał numer sprawy: RSD komunikatu dot. nielegalnego tytoniu w Jordanowie to RSD-197/21

POLECANE: 

Opodatkowanie suszu tytoniowego;

Sprzedajesz wyroby akcyzowe, lub chcesz sprzedawać - to dla ciebie! - Kupujesz wyroby akcyzowe? - Sprawdź banderolę;

Renciści i wcześniejsi emeryci dorobią więcej - informuje ZUS oddziała w Krakowie;

ZUS oddział w Krakowie: od czerwca renciści i emeryci mogą dorobić więcej;