Policjanci myślenickiej drogówki stale dbają o bezpieczeństwo na drogach powiatu. W ciągu ostatnich siedmiu dni, prawo jazdy straciło siedmiu kierowców. Pięciu za zbyt szybką jazdę, zaś dwóch za popełnienie rażących wykroczeń.

W sobotę (16.05.2020) w Borzęcie - policjanci zatrzymali do kontroli 57-letniego kierowcę, który przekroczył dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość o 57 km/h. Konsekwencje takiej jazdy to zatrzymane dokumentu prawo jazdy i przesłanie do odpowiedniego starostwa powiatowego wydział komunikacji w celu wstrzymania uprawnień, mandat 400 zł i 10 punktów karnych.

Dzień później (17.05.2020) - policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali dokument prawo jazdy 20-latkowi z Sieprawia, który na lekkim łuku drogi stracił panowanie nad samochodem ścinając słup energetyczny, drzewka ozdobne oraz ogrodzenie posesji. - Teraz starosta zdecyduje o okresie wstrzymania uprawnień.

We wtorek (19.052020) - prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego "stracił" 18-latek z Sułkowic, który w Osieczanach spowodował groźną kolizję wjeżdżając w jadący z naprzeciwka pojazd.

Tego samego dnia (19.05.2020) za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h "straciło" prawo jazdy jeszcze dwóch kierowców. 20-latek, a następnie 22-latek zbyt szybko jechali w Borzęcie. Obydwoje zapłacą 400 zł mandatu, do tego na ich konta trafi po 10 punktów karnych. O uprawnieniach zdecyduje tymczasem starosta lub sąd.

Zbyt szybko pędzili również kierowcy w środę (20.05.br.) Jeden z nich przekroczył prędkość również w Borzęcie, a drugi w Myślenicach na ul. Zdrojowej. Konsekwencje identyczne jak u poprzedników. Mandat w wysokości 400 zł i 10 punktów karnych.

Kierowco PAMIĘTAJ!

W przypadku, gdy przekroczysz prędkość dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym Twoje prawo jazdy, decyzją administracyjną wydaną przez właściwego starostę, zostanie zatrzymane na trzy miesiące. Zostaniesz również ukarany mandatem w kwocie od 400 do 500 zł oraz otrzymasz 10 punktów karnych.

 

Przesłane przez:

sierż. sztab. Dawid Wietrzyk
Oficer prasowy KPP w MyślenicachPrzesłano: 22.05.2020
(korekta: suskiDlaWas.info)
foto: Policja

POLECANY TEMAT: Starosta odbiera prawo jazdy kierowcom przekraczającym prędkość bez wyjaśniania sprawy. RPO prosi Senat o nowelizację tego przepisu (Policja nie odbiera uprawnień do kierowania a jedynie dokument uprawniający prawo do kierowania pojazdami mechanicznymi)