Niespełna 23-letnia libero (urodziny obchodzi w maju) Kinga Drabek pochodzi z Bielska-Białej, a siatkarsko wychował ją BKS Stal Bielsko-Biała. W 2013 roku przeniosła się do SMS PZPS Szczyrk, gdzie wraz z reprezentacją Polski kadetek zajęła 8. miejsce na Mistrzostwach Europy i zdobyła dwa srebrne medale na Mistrzostwach Europy Wschodniej. W 2015 roku została zawodniczką MKS Dąbrowa Górnicza, w którym zadebiutowała w seniorskiej siatkówce.


Po trzech sezonach w klubie z Zagłębia przeniosła się do E.Leclerc Radomki Radom, w której zagrała jeden sezon. W 2019 roku wróciła do swojego rodzinnego miasta i ponownie została siatkarką bialskiego klubu. W BKS Stal Bielsko-Biała była podstawową zawodniczką i zagrała we wszystkich 22 meczach. Podobnie sytuacja wyglądała w ostatnim sezonie. Kinga grała rewelacyjnie i zbierała bardzo pochlebne recenzje. Wystąpiła w 25 spotkaniach ligowych, a trzykrotnie wybrano ją najlepszą siatkarką meczu!

W rankingu na najlepiej przyjmującą zawodniczkę TAURON Ligi z wynikiem 57,55 % pozytywnego przyjęcia zajęła 13. miejsce, ale jej największym atutem stała się gra w obronie. To właśnie dzięki jej widowiskowym obronom bielszczanki mogły wyprowadzać kontrataki! Bardzo się cieszymy, że w kolejnym sezonie Kinga Drabek również będzie reprezentować czerwono-żółto-zielone barwy!

Bartłomiej Piekarczyk (trener BKS Bielsko-Biała): Kinga w ostatnim sezonie zrobiła spory krok do przodu zarówno sportowy jak i mentalny. Mieliśmy w tym roku bardzo dużą rywalizację na tej pozycji, a to pozytywnie wpływało na rozwój dziewczyn i poziom treningu. W wielu meczach Ciacho była mocnym punktem naszego zespołu, a co dla mnie najważniejsze, uważam, że ma jeszcze spore rezerwy i cały czas się rozwija!

Kinga dobrze, że wciąż jesteś z nami!


Przesłano: 20.04.2021