W niedzielę, 22 maja w TVP2 odbył się finał wiosennej edycji programu „Szansa na sukces. Opole 2022”. Wiktor Kowalski dzięki głosom widzów wygrał udział w koncercie „Debiuty” podczas 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.Przed kolejnym zdolnym wokalistą otwierają się drzwi do wielkiej kariery muzycznej, która ma szansę rozpocząć się od występu na opolskiej scenie. O nagrodę – udział w koncercie „Debiuty” walczyło jedenaścioro finalistów, zwycięzców wiosennych odcinków programu „Szansa na sukces. Opole 2022”.


Odcinek finałowy składał się z dwóch części, w pierwszej uczestnicy zaśpiewali piosenki z gwiazdami wygranych przez siebie odcinków lub solo, a widzowie w głosowaniu SMS-owym zadecydowali, kto przejdzie do ścisłego finału.

Do drugiego etapu oprócz Wiktora Kowalskiego dostali się: Ewa Novel i Bartłomiej Matłosz. Podczas dogrywki trójka zwycięzców wykonała utwory wylosowane przez prowadzącego program, Marka Sierockiego. Wiktor Kowalski zaśpiewał piosenkę  Ireny Santor „Już nie ma dzikich plaż” i zdobył najwięcej głosów widzów, czym zapewnił sobie zwycięstwo.

Wiktor Kowalski ma 30 lat i pochodzi z Gnieździsk w gminie Łopuszno obok Kielc. Do finału dostał się dzięki wygranej w odcinku, którego bohaterem był Mieczysław Fogg. Wokalistom towarzyszył zespół pod kierownictwem Grzegorza Urbana, a reżyserem był Konrad Smuga.


Centrum Informacji TVPNa zdjęciu: Wiktor Kowalski / foto: N.Młudzik TVP

OGLĄDAJ /przekierowanie/ Szansa na sukces odc. 27 – Finał, cz. 1;

POWIĄZANE: Finał wiosennej edycji programu „Szansa na sukces. Opole 2022”;