Takiego pierwszego dnia obiektu rekreacyjno-sportowego może pozazdrościć każdy. Darmowe lodowisko w Makowie Podhalańskim jest oblegane. Wspaniała atmosfera - ludzie w każdym wieku - całe rodziny przyszły cieszyć się z uroków lodowiska.

Otwarcie nie było może wielkim spektaklem, jaki towarzyszy otwarciom komercyjnych obiektów budowlanych ale to kwestia czasu - większość mieszkańców Makowa Podhalańskiego mająca ferie zimowe - o godzinie 10-ej rano - jeszcze śpi lub nabiera dopiero sił do nowego dnia - ale już popołudniu na lodowisku pojawiły się tłumy - brakowało w wypożyczalni łyżw ale jakoś trzeba było się dzielić zarówno czasem na tafli, jak też łyżwami.Ten dzień obfitował natomiast w emocje - na taflę weszły dzieci z rodzicami i opiekunami stawiając pierwsze kroki na łyżwach. Było śmiesznie i radośnie - były upadki i poślizgnięcia - ale śmiech dopełniał całokształtu. - To tylko namiastka tego, co działo się na lodowisku, które odwiedził osobiście Pan Paweł Sala prywatnie i służbowo - bo przecież Burmistrz jest mało kiedy poza urzędową pracą - której nie ubywa. - Pozytywny obraz człowieka czerpiącego radość ze sportu, to dobra prognoza na wszystkie sprawy związane z zarządzaniem w gminie. 
Dobrze, gdyby lodowiskiem zainteresowali się wszelcy działacze sportowi pracujący z młodzieżą i dziećmi - aby jak najszybciej wprowadzić elementy konkursów i zawodów na lodzie. W gminie nie brakuje biznesu wspierającego rekreację - więc i tym razem zapewne znajdą się nawet nie koniecznie proszeni sponsorzy nagród w konkursach na lodowisku. - Można wziąć trochę słodyczy, jakieś gadżety i nawet niezapowiedzianie przyjechać na lodowisko fundując uczestnikom nagrody za udział w konkursie. Lodowisko jest bezpłatne - więc nie trzeba wielkiego wysiłku, aby wspierać inicjatywy społeczne. A na lodzie można organizować ogromnie wiele konkurencji, w których mogą uczestniczyć zawodnicy solo lub grupowo albo np. rodziny na łyżwach. 

Pomysłowość ludzi nie zna granic - więc miejmy nadzieję, że szybko znajdą się ludzie mający pomysły - tutaj ukłon do specjalistów od marketingu - postarajcie się, aby młodzież, dzieci i rodziny odwiedzający lodowisko - byli czasem miło zaskoczeni. 

Specjalne okazje zostaną opisane na portalu a fundatorzy nagród w konkursach mogą zgłaszać się do redakcji w celu omówienia formy współpracy w projektach społecznych nie narzucanych odgórnie. Lodowisko w Makowie Podhalańskim 23.01.2019 from Maria Moczydlak on Vimeo.


Atmosfera nadal świąteczna - trwa karnawał - także na lodowiskach - może na tym lodowisku zaiskrzy nowa kariera łyżwiarska. 

Lodowisko jest czynne w godzinach:

- pon. - piątek - 10.00 - 20.00

- sobota - niedziela - 10.00 - 21.00

Darmowa wypożyczalnia łyżew na miejscu!


Nielimitowany czas pobytu na lodowisku!

Redakcja utrzymuje kontakt z Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Szybkiego https://pzls.pl/ i wspieram ideę popularyzowania sportu na lodzie - sama w przeszłości wiele jeździłam na łyżwach - co dzisiaj sobie przypomniałam po wielu, wielu latach. - Było wspaniale znów włożyć łyżwy - chociaż osobiście wolę łyżwy figurówki niż hokejówki - ale nie ma co narzekać - technika jazdy odmienna - ale do odważnych świat należy.

Zapraszam amatorów łyżwiarstwa do podzielenia się waszymi historiami związanymi z lodowiskami - możecie przesyłać fotografie (z klauzulą o prawie do publikacji na portalu) a także refleksje, wspomnienia itd. - Będę publikowała Wasze historie związane ze sportami na lodowiskach - bo to przecież także hokej na lodzie, gdzie górale mają swoje tradycje.


Maria Moczydlak

Redaktor Naczelna i wydawca portalu