Święta Wielkanocne z TVP Kobieta to przede wszystkim doskonała oferta programowa. Widzowie zobaczą m.in. kultowy „Dirty Dancing”, nagrodzony sześcioma Oskarami „La La Land”, „Moje wielkie greckie wesele”, czy komedię „Facet na miarę”. Wśród propozycji anteny na ten szczególny czas znalazły się również filmy dokumentalne „Życia nie można zmarnować”, „Antyle Chopina” i „Krzysztof Krawczyk – całe moje życie”. Widzowie obejrzą także świąteczne wydania „Kwiatów na warsztat” oraz „Pięknie przyprawionej”.


Już w 
Wielki Czwartek o godz. 19.00 youtuberka Monika Witkowska razem ze swoją córeczką Laurą zabiorą widzów programu „Podróże Małej i Dużej” w wyprawę na malowniczą Maltę i Gozo. Filmowy wieczór rozpocznie o godz. 19.30 uwielbiany przez widzów TVP Kobieta serial „Velvet”, a tuż po nim, o godz. 21:30 nagrodzony trzema Oscarami, oparty na faktach dramat „Zniewolony”. Emocji i wzruszeń dostarczy seria dokumentalna „Moje 600 gramów szczęścia”, którą widzowie będą mogli obejrzeć o godz. 23.50.

Wielki Piątek obfitować będzie w produkcje własne TVP Kobieta, w tym m.in. o godz. 14.55 „Kwiaty na warsztat”. W programie florystka Joanna Lewandowska pokaże, jak zrobić wyjątkowe kompozycje kwiatowe.

Na antenie nie zabraknie programów z propozycjami świątecznych potraw. O godz. 14.25 Karol Okrasa gotować będzie dania oparte o jajka i żur, a o godz. 15:15 Agnieszka Mielczarek w „Pięknie przyprawionej” pokaże, jak łączyć wielkanocne tradycje ze zdrowiem i smukłą sylwetką. W wieczornym paśmie filmowym (godz. 21:30) historia romansu pięknej prawniczki Diane i architekta Alexandra w filmie „Facet na miarę”. A tuż po nim film dokumentalny „Życia nie można zmarnować”.

W Wielką Sobotę o godz. 14.10 w „Ziołowej aptece” widzowie poznają właściwości lecznicze imbiru, a w kolejnym odcinku o godz. 14.25 Aleksandra Kostka i Zbigniew T. Nowak porozmawiają o ziołach na odporność. W „Kobietach w drodze” pełna empatii i otwartości na drugiego człowieka Marta Manowska zaprosi na rozmowę z Ewą Błaszczyk. Relację ze wzruszającego spotkania widzowie zobaczą na antenie TVP Kobieta o godz. 19.00. Przepiękne wnętrza francuskich mieszkań i interesujące życie ich mieszkańców w dwóch premierowych odcinkach „Paryskiego stylu” od godz. 21:25. A tuż po nich doskonała ekranizacja opowieści o losach legendarnej projektantki Coco Chanel. Film o kobiecie, która zrewolucjonizowała damską garderobę o godz. 22:35 – „Coco Chanel” (powtórka w Wielkanoc godz. 11.00). Sobotni wieczór o godz. 1.30 zakończy komedia „Moje wielkie greckie wesele”.

W Wielkanocne popołudnie TVP Kobieta zaprasza na „Antyle Chopina”, czyli opowieść o muzyce Fryderyka Chopina znanej również na karaibskiej wyspie Curacao. Jednym z bohaterów dokumentu jest kompozytor i interpretator muzyki Chopina – Janusz Olejniczak. Film o Krzysztofie Krawczyku, ikonie polskiej muzyki rozrywkowej widzowie zobaczą o godz. 17.40 („Krzysztof Krawczyk – całe moje życie”). Wieczorem na antenie lifestylowego kanału TVP wielki hit – amerykański komediodramat muzyczny z Emmą Stone i Ryanem Goslingiem w rolach głównych. „La La Land”, opowieść o spełnianiu marzeń i wielkiej miłości pianisty jazzowego i początkującej aktorki, zdobył 6 Oskarów, 7 Złotych Globów oraz 5 nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej. Film w TVP Kobieta widzowie obejrzą o godz. 21.30.

W Poniedziałek Wielkanocny o godz. 16.40 klasyka polskiego kina – melodramat „Znachor” w reżyserii Jerzego Hoffmana i doskonałej obsadzie. W burzliwej historii o losach chirurga profesora Wilczura wystąpią m.in. Jerzy Bińczycki, Anna Dymna, Tomasz Stockinger, Bożena Dykiel, Artur Barciś i Piotr Fronczewski. O godz. 19 widzowie zobaczą kolejny odcinek programu Joanny Lewandowskiej „Kwiaty na warsztat”, która tym razem przygotowywać będzie skrzynkę z wiosennymi kwiatami. O 21:30 kultowy już film uhonorowany Oskarem i Złotym Globem za piosenkę „The Time of My Life” – „Dirty Dancing”. Taniec, miłość i gwiazdorska obsada są gwarancją udanego wieczoru z TVP Kobieta.

Przez całe święta o godz. 19.30 na antenie TVP Kobieta ciąg dalszy wciągającej historii miłości Alberta – właściciela prestiżowego domu mody oraz Any, pięknej krawcowej, w hiszpańskim serialu kostiumowym „Velvet”.

Podczas Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, w szczególnie trudnym czasie pandemii, Telewizja Polska przygotowała dla widzów wyjątkową ofertę programową. Już od Wielkiego Czwartku, rozpoczynającego Triduum Paschalne, w TVP transmisje nabożeństw i Mszy Świętych oraz specjalne, świąteczne koncerty. Widzowie obejrzą m.in. recital światowej sławy tenora – Andrei Bocellego, pieśni pasyjne nagrane w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz na żywo z Lublina muzyczne widowisko wielkopostne #Pasja2021. W ofercie świątecznej znajdą się także premierowe, charytatywne odcinki programów i seriali.W Wielki Piątek, 2 kwietnia o godz. 15:45 TVP1 zaprasza na koncert pieśni pasyjnych w Kalwarii Zebrzydowskiej „W Jego ranach uzdrowienie”. Narratorem koncertu będzie Artur Żmijewski, a tradycyjne pieśni pasyjne, wielkopostne i liturgiczne, wykonają m.in.: Piotr Cugowski, Maciej Miecznikowski, Olga Szomańska, Beata Bednarz, Mietek Szcześniak, Tullia. Natomiast o godz. 18:00 rozpocznie się transmisja Liturgii Męki Pańskiej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze, a o godz. 20.55 w Jedynce Droga Krzyżowa z udziałem papieża Franciszka, która tak jak rok temu, z powodu pandemii odbędzie się na Placu św. Piotra.

Tego samego dnia w TVP2 o godz. 20:00 widzowie zobaczą wielkie muzyczne widowisko wielkopostne „#Pasja2021”. Rozważanie Męki Jezusa Chrystusa zobrazują występy gwiazd polskiej sceny muzycznej oraz laureaci „The Voice of Poland” m.in.: Justyna Steczkowska, Alicja Szemplińska, Viki Gabor, Ania Rusowicz, Marcin Sójka, Stanisław Karpiel Bułecka, Natalia Zasępa. Widowisko poprowadzą Marta Manowska i Łukasz Nowicki.

W Wielką Sobotę, 3 kwietnia w Jedynce o godz. 18:00 początek transmisji Liturgii Wigilii Paschalnej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze, a o godz. 20:00, jak co roku z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, specjalne orędzie wygłosi abp Adam Szal. Tuż po nim o godz. 20:20 widzowie obejrzą film biograficzny „Muzyka ciszy”, którego bohaterem jest Andrea Bocelli.

W Niedzielę Wielkanocną, 4 kwietnia, Jedynka zaprosi na „Wielkanocny Koncert Dobrej Nadziei” o godz. 9:05 i o godz. 12:40 w trakcie, którego opowiedziane zostaną historie osób, którym udało się pokonać przeciwności losu. W koncercie wystąpią m.in.: Alicja Majewska, Roksana Węgiel, zespół Pectus, Alicja Tracz, Piotr Kupicha, Viki Gabor, Alicja Węgorzewska. Koncert poprowadzą Ida Nowakowska-Herndon i Tomasz Wolny.

Ponadto o godz. 9:55 z Watykanu będzie transmitowana Msza Święta Zmartwychwstania Pańskiego i błogosławieństwo Urbi et Orbi, którego udzieli wiernym na całym świecie Papież Franciszek. Tego dnia na antenie Jedynki nie zabraknie premierowych odcinków programu „Rolnik szuka żony” (godz. 17:30) i serialu „Stulecie Winnych” (godz. 20:15). Natomiast o godz. 21:15 specjalne wydarzenie tylko dla widzów Telewizji Polskiej – „Cud Życia – Koncert Wielkanocny” w wykonaniu Andrei Bocellego – artysty światowej sławy, uwielbianego i cenionego tenora oraz kompozytora.

Andrea Bocelli zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty „Believe”, które w swojej treści niosą pokrzepienie i nadzieję w trudnych czasach pandemii. W Wielkanoc Dwójka zaprosi na specjalne wydania ulubionych przez widzów teleturniejów. O godz. 14:00 w „Familiadzie” wystąpią uczestnicy ostatniej edycji programu „Sanatorium Miłości”, a o godz. 14:35 w odcinku wielkanocnym „Koła fortuny” - aktorzy serialu „Klan”, natomiast o godz. 15:10 w TVP2 świąteczna „Szansa na sukces”.

W Poniedziałek Wielkanocny, 5 kwietnia w TVP1 o godz. 12:00 z Watykanu transmisja modlitwy Regina Coeli. Wieczorem, o godz. 20:15 widzowie obejrzą kolejny, premierowy odcinek „Stulecia Winnych”, a o godz. 21:15 polską komedię „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3”. Jest to kontynuacja przygód bohaterów kultowego „Kogla-mogla”. Natomiast Dwójka o godz. 14:00 zaprosi na charytatywny odcinek „Familiady” z udziałem aktorów „Stulecia Winnych” i „M jak miłość”.

foto: materiały promocyjne TVP
Opublikowano: 31.03.2021