15 lutego TVP ABC obchodzi swoje 6. urodziny. Z tej okazji Antena dla najmłodszych widzów przygotowała mnóstwo niespodzianek. Na dzieci czekają fantastyczne bajki, maraton konkursowy z atrakcyjnymi nagrodami, ale przede wszystkim premiera wyjątkowego i mądrego programu „Przyjaciele Misia i Margolci”.


„Przyjaciele Misia i Margolci” to pierwsza tego typu produkcja w Polsce. Na potrzeby programu zostały stworzone unikatowe lalki typu muppet. To zupełnie nowa wersja programu dla dzieci z udziałem kultowych bohaterów Telewizji Polskiej – Margolci i Misia.

W nowej serii do tytułowych postaci dołącza grono przyjaciół: zwariowany żuczek Żużu, zaczepny i zadziorny wiewiór Wiktor, niezwykle uzdolniona artystycznie pajęczyca Talentula i mała, bardzo wrażliwa muszka Bzyk.

Wszyscy bohaterowie mieszkają w drewnianym domku, który został wybudowany, jako prezent dla wnuków przez ukochanego dziadka Eugeniusza. Opiekuńczy i czuły dziadek, pod nieobecność dzieci opiekuje się wszystkimi maskotkami. Rozwiązuje ich problemy, a kiedy trzeba służy pomocą – tłumaczy nowe pojęcia i zjawiska. Jednak to, że Eugeniusz przyjaźni się i rozmawia z zabawkami, jest wielką tajemnicą… W programie rozmawiamy o uczuciach i emocjach – złości, radości, strachu.

Pilotażowy odcinek można było zobaczyć w Boże Narodzenie 2019 r. Start serii w dniu 6. urodzin TVP ABC, czyli 15 lutego 2020.

„Przyjaciele Misia i Margolci” będą gościć w Waszych domach w każdą sobotę, o godz. 19:00 rozpoczynając „Wieczorynkę”.
Opublikowano: 07.02.2020

Już niedługo, 15 lutego, nasze 6. urodziny!

To święto wszystkich dzieci, które oglądają programy i fantastyczne animowane bajki w TVP ABC.

Chcemy podziękować małym widzom za sympatię, dlatego przygotowaliśmy upominki, które w dniu naszych urodzin będzie można wygrać w konkursie „6 pytań na 6. urodziny”!


WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE: KONKURS 6 PYTAŃ NA 6 URODZINY TVP ABC >