Dorobek muzyków SoulTaker na pewno pozwala stwierdzić, że nie marnują czasu, który los im dał na realizację tego, co jest ich pasją i sposobem na życie. - Grają już drugą dekadę i nadal mają co przekazać kolejnym pokoleniom fanów. Spotkaliśmy ich na Rockowej Wirówce w Makowie Podhalańskim, gdzie grali 1 maja br. - na przeglądzie zespołów rockowych występując na Estradzie Makowianka.


SoulTaker o sobie:

Początki zawiązania grupy sięgają 2006 roku. Od tego czasu kilku młodych znajomych starało się stworzyć materiał i zagrać parę koncertów w swoim mieście i najbliższej okolicy. Od 2008 roku zespół przechodził różne zmiany i poszukiwał własnego stylu, dzięki czemu w 2011 roku w czteroosobowym składzie, przedstawił nowy materiał i zagrał serię koncertów. Tyle z regułek. W praktyce traktujemy granie, koncertowanie i tworzenie, jako oderwanie od spraw codziennych.

Cytując branżą pornograficzną: każdy z nas wkłada w to całego siebie. Grupa grała przed zespołami takimi jak Luxtorpeda, Nocny Kochanek, WolfSpider czy TSA.

- Pierwsze miejsce w przeglądzie Kęckie Noce Rockowe (2018)
- Nagroda dla najlepszego wokalisty i instrumentalisty dla Piotrka i Roberta na przeglądzie Kęckie Noce Rockowe (2017)
- Nagroda w przeglądzie Rockowa Wirówka w Makowie Podhalańskim - support dla zespołu Luxtorepda (2017)
- Trzecie miejsce oraz dwa wyróżnienia dla najlepszego basisty i perkusisty dla Roberta i Rafała na przeglądzie Kęckie Noce Rockowe (2016)
- Wyróżnienie na festiwalu "Ale Twórcy! 2014" W Kalwarii Zebrzydowskiej (2014)
- Drugie miejsce na przeglądzie Konfrontacje Muzyczne w Andrychowie (2013)
- Pierwsze miejsce na przeglądzie Rockowa Wirówka w Makowie Podhalańskim (2012)
 
W najbliższych dniach wydajemy album Seven - nasze działania można obserwować na http://fb.com/soultakerofficial - w najbliższych dniach będzie do odsłuchu w sieci cała płyta.

Pozdrawiamy, SoulTaker"
 

Członkowie zespołu:

Piotr Biel - gitara, wokal
Robert Lenart - bas, wokal
Rafał Pękala - perkusja, wokal


Są odważni - więc nie boją się o sobie opowiadać - chociaż, jak każdy zespół rockowy wolą, gdy to o nich się mówi i pisze. - Wypełniają przestrzeń zarezerwowaną dla tej części społeczeństwa, która trwa przy muzyce rockowej od kilku dekad ale zdobywają nowych fanów - czym przedłużają mocno zakorzenioną rodzinę rockmanów w Polsce. - XXI wiek nadal daje pole do grania rocka - chociaż dinozaury już odchodzą na emeryturę - to nie ma co narzekać, bo rozgłośnie radiowe aż huczą.

- Dzisiaj najczęstszą formą odbioru muzyki pozostaje nadal radio ale także platformy internetowe. Kompresowanie muzyki stało się tak powszechne, że całe płyty są przenoszone na odtwarzacze przenośne lub wgrywane w odtwarzacze samochodowe. - Koncerty na żywo jednak nie odchodzą do lamusa. Kilka wielkich imprez w Polsce skupia duże grono zespołów trwających na kanwie rockowej nuty. - Trudniej jest jednak zarabiać na graniu rocka - zwłaszcza, gdy jest to początek kariery. - Pomysłów na utrzymanie się ze sprzedaży twórczości jest w zespołach wiele, tak samo impresariaty zabiegają o takie zespoły, które na pewno zagrają i na pewno widownia będzie zadowolona. 

Skład SoulTaker wyróżnia się prawdopodobnie koncertami - bo trzeba napisać, że robią dobre wrażenie i utrwalają wizerunek na długo. - Cechy charakterystyczne, jakie posiadają - sprawiają, że krakowskie klimaty zespołu daje się odczuć od pierwszych chwil. - Dobre recenzje otrzymują od Krakowskiej Sceny Muzycznej - co dowartościowuje także fanów zespołu SoulTaker.

Słuchając SoulTaker odnosi się wrażenie, że grają dla ludzi a nie tylko dla samych siebie. A ludzie słuchają. - Nie wiem, jakie są zyski z grania SoulTaker - ale skoro nadal istnieją, nadal tworzą i nadal nagrywają - to znak, że dają sobie radę. - Teksty, jakimi operują oraz słownictwo w tych tekstach - to mieszanka emocji trafiająca na grunt zdominowany przez subkulturę rockową - głową muru nie przebijesz - ale dopóki słucha cię chociaż kilka osób i te kilka osób jest gotowa kupić twoją twórczość - jest to znak, że idziesz dobrą drogą. - Tak można podsumować to, co robią muzycy SoulTaker. 

Lubią zloty motocyklowe, gdzie czują się, jak ryby w wodzie. Heavy Metal traktują, jak powietrze, którym oddychają. Noszą ubrania, których nie powstydziłby się nawet zespół Turbo. Nakręcają imprezy, na których można zapomnieć, że istnieje disco polo. Tak można napisać o SoulTaker - gdy posłucha się ich koncertów i muzyki z płyt. - Co prawda nie każdy lubi ten rodzaj rocka - ale przecież nie każdy musi kochać rocka. - Wielu zaczyna od Bacha a kończy i tak na wielkich koncertach rockowych.

Mam nadzieję, że będzie okazja spotkać się w Makowie Podhalańskim jeszcze nie raz - aby tylko Estrada Makowianka zgromadziła fanów rocka - co nie jest trudne, kiedy na scenie mają wystąpić ulubieni wykonawcy fanów gotowych przyjechać na koncerty nawet z bardzo daleka. 

Wiem od SoulTaker, że na dniach wydawana jest nowa płyta - więc warto śledzić dorobek zespołu i kupić do słuchania to, co wydadzą - chociażby po to, aby móc ocenić, w jakim kierunku rozwija się SoulTaker i czy uda im się zapisać do kanonu rockowego pierwszej połowy XXI wieku.  

JUŻ JEST PŁYTA - WARTO KUPIĆ