Miasto Konin zostało laureatem konkursu Eco-Miasto w kategorii zrównoważona mobilność wśród miast poniżej 100 tys. mieszkańców i otrzymało elektryczne Renault ZOE E-Tech do dyspozycji miasta na miesiąc. Renault jest partnerem strategicznym projektu Eco-Miasto, w ramach którego nagradzane są dobre praktyki samorządów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.


W ramach konkursu Eco-Miasto samorządy polskich miast są nagradzane za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju w pięciu kategoriach: gospodarka wodna, efektywność energetyczna, zieleń miejska, gospodarka odpadami oraz zrównoważona mobilność. W tym roku w dziedzinie zrównoważonej mobilności laureatem wśród miast poniżej 100 tys. mieszkańców został Konin. Renault jest partnerem strategicznym projektu Eco-Miasto.

Do Konina trafiła już nagroda specjalna Renault ZOE E-Tech elektryczne na okres jednego miesiąca. Samochód będzie wykorzystywany przez Straż Miejską w Koninie. Auto odebrał Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski.

Jury 8. edycji konkursu Eco-Miasto nagrodziło Konin m.in. za plany zakupu autobusów wodorowych. Miejski Zakład Komunikacji w Koninie jako pierwszy w kraju operator komunikacji miejskiej będzie posiadał w swojej flocie autobus wodorowy. Miasto zostało także docenione przez jury konkursu za prowadzenie szerokich konsultacji społecznych w zakresie transportu miejskiego, budowę ścieżek rowerowych oraz uruchomienie systemu roweru miejskiego. Uwagę jury zwrócił również fakt uruchomienia przez Konin i 3 inne powiaty (Koło, Słupca, Turek) oraz gminy sąsiednie transportu z wykorzystaniem środków z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Warte podkreślenia jest planowane uruchomienie przez spółkę ZE PAK SA pierwszej w Polsce stacji napełniania pojazdów wodorem.

Renault ZOE E-Tech elektryczne to samochód o realnym zasięgu do 395 km (zgodnie z procedurą WLTP*). Auto oferuje niezwykle płynną jazdę, bez hałasu silnika oraz emisji spalin. Dzięki akumulatorowi o mocy 52 kWh i dodatkowej opcji szybkiego ładowania prądem stałym 50 kW zasięg 157 km można uzyskać w zaledwie 30 minut. Renault ZOE E-Tech elektryczne to również wysoka jakość materiałów wykończeniowych oraz ekologiczna tapicerka z materiałów pochodzących z recyklingu.

* Zasięg zgodnie z WLTP (Worldwide Harmonized Light vehicles Test Procedure), cykl znormalizowany: 57% jazda po mieście, 25% jazda podmiejska, 18% jazda autostradą.

opublikowano: 09.11.2021