W niedzielę 17 listopada 2019 roku przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Po raz pierwszy Światowy Dzień Pamięci obchodzony był w 1995 roku z inicjatywy kilku stowarzyszeń, w tym Europejskiej Federacji Ofiar Wypadków Drogowych – FEVR. W 2005 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło rezolucję ustanawiającą trzecią niedzielę listopada, jako Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych (World Day of Remembrance for Road Traffic Victims).

Każdego roku w zdarzeniach drogowych na całym świecie ginie ponad milion osób. Statystyki są tylko liczbami, jednak za każdym wypadkiem drogowym kryje się ludzki dramat. Dotyka on nie tylko poszkodowanych, ale także sprawców zdarzeń i ich bliskich.

Korzystając z drogi, niezależnie od tego, czy kierujemy pojazdem, czy też jesteśmy pieszymi, zawsze pamiętajmy, że to od naszego zachowania, podjętych decyzji, koncentracji, zależy bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a co za tym idzie zdrowie i życie człowieka.W Polsce główne obchody Dnia Pamięci, od kilku lat, odbywają się w miejscowości Zabawa koło Tarnowa m.in. przy Pomniku Ofiar Wypadków Drogowych „Przejście”.


Stronę policyjną na głównych obchodach  będą reprezentować naczelnicy ruchu drogowego z Tarnowa, KWP w Krakowie i BRD KGP.

Więcej  info naprzejscie.com 


mł. insp. Sebastian Gleń
Rzecznik Prasowy

Komendy Wojewódzkiej Policji
w KrakowiePrzesłano: 15.11.2019


źródło: YouTube kanał CIBRD17 listopada 2019 r. będziemy wszyscy szczególnie blisko pamięcią ofiar na DK28:  W Makowie Podhalańskim wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym >>;Tragiczny wypadek na DK 28 w Makowie Podhalańskim - jedna osoba nie żyje! >>Ostatnie pożegnanie Łukasza Sałapatka tragicznie zmarłego w Makowie Podhalańskim >>; oraz DW957 Nie żyje potrącony rowerzysta w Zawoi ale trwa postępowanie prokuratorskie >>.

Chwila refleksji nad wypadkami podczas wakacji 2019 MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM – WAKACJE 2019 >>


Połączmy się nie tylko refleksją ale także korzystajmy z dróg ze szczególnym szacunkiem dla pozostałych użytkowników ruchu drogowego - zwłaszcza NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO (NURD) >>