Już w sobotę 8 czerwca o godzinie 19.00 ampfutbolowa reprezentacja Polski zagra w Krakowie z Irlandią w ramach przygotowań do mistrzostw Europy 2020, które odbędą się właśnie w stolicy Małopolski. Kibice, którzy pojawią się na nowo otwartym stadionie Prądniczanki Kraków, będą mieli okazję poczuć przedsmak przyszłorocznego turnieju.

Tuż przed tym spotkaniem o godzinie 18.00 odbędzie się Mecz Gwiazd z udziałem byłych piłkarzy Wisły i Cracovii oraz przyjaciół Amp Futbol.

W meczu zagrają między innymi prezes Rafał Wisłocki i Krzysztof Golonka.


W niedzielę 9 czerwca o godzinie 10.00 odbędzie się również drugi, dodatkowy mecz Polska v Irlandia.


Wstęp wolny! Zapraszamy! 

Polska v Irlandia 08.06.2019, KRAKÓW stadion Prądniczanki, ul. Andrzeja Boboli 5

g. 18.00 mecz gwiazd i przyjaciół Amp Futbol

g. 19.00 Polska v Irlandia


Amp Futbol Polska

Przesłano: 02.06.2019


AKTUALIZACJA 03.05.2019Ampfutbolowa reprezentacja Polski już 8 czerwca zagra w Krakowie z Irlandią w ramach przygotowań do mistrzostw Europy 2020, które odbędą się właśnie w stolicy Małopolski. Kibice, którzy pojawią się na nowo otwartym stadionie Prądniczanki Kraków, będą mieli okazję poczuć przedsmak przyszłorocznego turnieju.


Biało-czerwoni w Krakowie zmierzą się z solidną europejską drużyną, z którą mogą spotkać się również w grupie EURO. Podczas ostatnich mistrzostw Starego Kontynentu Irlandia zajęła szóstą pozycję, a w ubiegłorocznych mistrzostwach świata również pokazała się z dobrej strony i została sklasyfikowana na trzynastym miejscu. Reprezentantów Polski czeka więc trudne zadanie, choć w porównaniu z majowym dwumeczem we Włoszech wzmocnieni będą zawodnikami Legii Warszawa, którzy do Crotone nie polecieli, by nie ryzykować urazów i spokojnie przygotowywać się do Ligi Mistrzów.

- Już czas wrócić do pracy z reprezentacją - uśmiecha się Jakub Popławski, bramkarz Legii, jeden z bohaterów meksykańskiego mundialu, który dostał powołanie na mecz z Irlandią.

- Spotkania we Włoszech oraz mecze z Irlandią w Krakowie i Belgią w Rzepinie traktujemy jako całość, ciąg zdarzeń, w którym wszyscy zawodnicy znajdujący się w kręgu naszych zainteresowań będą mogli zaprezentować swoje możliwości i udowodnić przydatność w drużynie - tłumaczy Marek Dragosz, selekcjoner reprezentacji Polski podkreślając istotę przygotowań do mistrzostw Europy, które już za rok odbędą się w stolicy Małopolski.Spotkanie z Irlandią będzie więc wyjątkowe dla trenera, który pochodzi z Krakowa, ale również dla zawodników i kibiców mogących pokazać przedsmak swoich możliwości, które w pełni zaprezentują za rok. Zwłaszcza, że 8 czerwca na nowym stadionie Prądniczanki przy ulicy św. Andrzeja Boboli 5 na fanów czekają wielkie emocje oraz atrakcje. Przed meczem Polska - Irlandia zostanie rozegrane mecz gwiazd, w którym wystąpią byli piłkarze Wisły Kraków, Cracovii oraz przyjaciele reprezentacji Polski Amp Futbol, w tym między innymi Krzysztof Golonka, czy prezes Wisły Rafał Wisłocki.

Aż do EURO w Krakowie ampfutbolową reprezentację czeka bardzo intensywny czas. Lato Biało-czerwoni rozpoczną 22 czerwca spotkaniem z Belgią w Rzepinie. Następnie 13-14 lipca kadra U-23 zagra w Manchesterze z Anglią i Turcją. 7-8 września w Warszawie Polaków czeka główny punkt tegorocznych przygotowań, czyli ósma już edycja Amp Futbol Cup – prestiżowego turnieju z udziałem sześciu czołowych reprezentacji. Na zakończenie roku zawodnicy Marka Dragosza polecą do Turcji, żeby w dwumeczu zmierzyć się z mistrzami Europy i wicemistrzami świata.Polska v Irlandia 08.06.2019 g. 19.00 KRAKÓW stadion Prądniczanki. Wstęp wolny!

g. 18.00 mecz gwiazd i przyjaciół Amp Futbol

W niedzielę 9 czerwca o godzinie 10.00 odbędzie się również drugi mecz Polska v Irlandia.

Partner Główny Reprezentacji Polski: Grupa ENERGA
Oficjalni Sponsorzy: OSHEE i Robert Lewandowski
Oficjalni Partnerzy: forBET, NAC, IFB
Partner Medyczny: Ottobock Polska
Partner Techniczny: Vita-Sport

Partnerzy: PZPN, Pentagon Research, ASR Consulting, All Promote
Dofinansowanie ze środków: Ministerstwo Sportu i Turystyki

Przesłano: 03.06.2019