Po wielkich emocjach w Lidze Mistrzów w Krakowie oraz Amp Futbol Cup w Warszawie do gry wraca PZU Amp Futbol Ekstraklasa. Po raz pierwszy w historii ligowe mecze zostaną rozegrane na Podkarpaciu. 25-26 czerwca - na stadionie Izo Arena w Boguchwale - gospodarzem turnieju będzie Stal Rzeszów, beniaminek rozgrywek.


- 
Zapraszamy na turniej w Boguchwale wszystkich, którzy jeszcze nie widzieli ampfutbolu na Podkarpaciu. A nikt nie mógł widzieć, bo takiego turnieju jeszcze nie było, więc będzie on atrakcją samą w sobie - uśmiecha się Mateusz Chmiel, dyrektor sekcji ampfutbolu w Stali Rzeszów. Beniaminek świetnie zaprezentował się w debiutanckim turnieju w Uniejowie, gdzie wprawdzie punktu nie zdobył, ale napsuł krwi faworytom. Teraz Stal czeka jeszcze większe wyzwanie. - Znamy swoje miejsce w szeregu i choć ewentualne zwycięstwo byłoby dla nas czymś wielkim, to przede wszystkim skupiamy się na rozwoju i nauce. W kwestiach pozasportowych zaś, organizacja tak dużej imprezy jest dużym logistycznym przedsięwzięciem, ale jesteśmy dobrze przygotowani i optymistycznie nastawieni - zaznacza Chmiel.


W Boguchwale - oprócz gospodarzy, Stali Rzeszów, zagrają również Warta Poznań, Nowe Technologie Różyca, liderujący w tabeli PZU Amp Futbol Ekstraklasy Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała oraz Wisła Kraków, która przed niespełna miesiącem zajęła drugie miejsce w Lidze Mistrzów. - Po finale rozmawialiśmy w szatni o tym, że grając z takim zaangażowaniem, determinacją i przede wszystkim skupieniem, możemy liczyć również na sukces w rozgrywkach PZU Amp Futbol Ekstraklasy - zaznacza Mateusz Kowalczyk, bramkarz Wisły.Broniąca tytułu mistrza Polski Biała Gwiazda musi w Boguchwale zacząć odrabiać straty, ponieważ sezon 2022 rozpoczęła falstartem. W pierwszym turnieju zdobyła tylko 6 punktów, a w drugim pauzowała, więc zajmuje dopiero piąte miejsce w tabeli. - Po sukcesie w Lidze Mistrzów mamy w sobie więcej pozytywnej pewności siebie, ale też pokory, bo podczas pierwszego turnieju ligowego trochę nam jej zabrakło. Zimny prysznic z turnieju w Poznaniu oraz srebrne medale w Lidze Mistrzów dobrze się zbalansowały i korzystnie na nas podziałały - zapewnia Kowalczyk, który z dużym szacunkiem podchodzi do rywali. - Wiemy, że będzie bardzo trudno, dlatego nie nakładamy na siebie dodatkowej presji zakładając, że musimy wygrać wszystkie mecze. Najważniejsze to nie przegrywać, 10 punktów zdobytych w Boguchwale też nie będzie tragedią - zaznacza.Turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy w Boguchwale zapowiada się więc znakomicie pod względem sportowym, ale organizatorzy przygotowują również niespodzianki dla kibiców, którzy 25 i 26 czerwca - pojawią się na Izo Arenie. Ceremonię otwarcia uświetni występ mającego międzynarodowe dokonania zespołu tanecznego sensSDance, a na kibiców czekać będzie strefa gastronomiczna m.in. z watą cukrową, pierogami i zimnymi napojami. - Kibicujcie nam, kibicujcie ampfutbolowi, zobaczcie jak grają herosi o kulach i jaki ten sport niesie ze sobą pokłady entuzjazmu, a jestem pewien, że zakochacie się w nim - zaprasza Mateusz Chmiel.Wszystkie sobotnie i niedzielne mecze PZU Amp Futbol Ekstraklasy będzie można obejrzeć na żywo na profilu platformy internetowej Facebook Amp Futbol Polska, a także stronie internetowej i w aplikacji TVP Sport, a przede wszystkim na trybunach Stadionu Izolatora Boguchwała (wstęp na wszystkie mecze - bezpłatny).

III turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy 2022


Stadion Izolatora Boguchwała (Izo Arena); 36-040 Boguchwała, ul. Sportowa nr 21SOBOTA, 25 CZERWCA

10:00 – ceremonia otwarcia

10:30 – Stal Rzeszów – Warta Poznań

11:45 – Nowe Technologie Różyca – Wisła Kraków

13:00 – Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała – Warta Poznań

14:15 – Stal Rzeszów – Wisła Kraków

15:30 – Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała – Nowe Technologie Różyca


NIEDZIELA, 26 CZERWCA


09:00 – Warta Poznań – Nowe Technologie Różyca

10:15 –  Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała – Wisła Kraków

11:30 – Stal Rzeszów – Nowe Technologie Różyca

12:45 – Wisła Kraków – Warta Poznań

14:00 – Stal Rzeszów – Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała

15:00 – ceremonia zakończeniaSponsor tytularny ligi – PZU.
Rozgrywki dofinansowane są ze środków Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz PFRON.

Amp Futbol Polska Biuro Prasoweprzesłano: 15.06.2022
foto: Cyfrasport Photo Agency / grafiki: Amp Futbol Polska