Trzeci etap rozpocznie się w Wadowicach, mieście urodzin świętego Jana Pawła II. W ten sposób 77. Tour de Pologne nawiązuje do setnej rocznicy urodzin Papieża Polaka. Trzeci etap to także pierwsze poważne góry w tegorocznym wyścigu. Na trasie znajdują się trzy Górskie Premie PZU drugiej kategorii Wielka Puszcza oraz po dwie Górskie Premie PZU pierwszej kategorii – Kocierz i Przełęcz Przegibek, a także dwie Lotne Premie LOTTO w Wilkowicach i Łodygowicach. Przed finiszem peleton pokona trzy rundy w Bielsku-Białej, a partnerem mety jest Województwo

 RRELACJE TVP Sport, komentarze, wypowiedzi na żywo i po etapie: TUTAJ >>

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach informuje, że 7 i 9 sierpnia 2020 roku na terenie powiatu wadowickiego rozgrywany będzie III i V etap wyścigu kolarskiego pod nazwą „77. TOUR DE POLOGNE UCI WORLD TOUR”.

III ETAP - 7 sierpnia 2020 roku godz. 11:15 wyścigu ma długość 40,6 km i biegnie na odcinku Wadowice – Bielsko Biała – przejazd przez powiat wadowicki trasą Wadowice –Wieprz – Andrychów – Kocierz.

V ETAP – 9 sierpnia 2020 roku godz. 14.10 wyścig na długości 188 km i biegnie Zakopane – Kraków (przejazd przez powiat wadowicki na odcinku Skawinki – Lanckorona – Leśnica – Zakrzów – Bugaj – Kalwaria Zebrzydowska – Zebrzydowice – Przytkowice.

W związku z powyższym 7 sierpnia w godz. 11:00 do 13:00 oraz 9 sierpnia w godz. 15.00 do 16.30 przewidywane będą utrudnienia, na trasie przejazdu wyścigu kolarskiego drogi zostaną zablokowane.

Należy bezwzględnie stosować się do poleceń wydawanych przez policjantów i inne osoby uczestniczące w zabezpieczeniu wyścigu kolarskiego. Prosimy zwracać uwagę na oznakowanie dróg.

KPP w Wadowicach

W dniu 7 sierpnia br. przez teren Żywiecczyzny przebiegać będzie trasa III etapu 77. Tour de Pologne UCI World Tour. Informujemy, że na czas przejazdu wyścigu kolarskiego ruch na trasach zostanie całkowicie zamknięty. Apelujemy do wszystkich osób korzystających z dróg o bezwzględne podporządkowanie się poleceniom osób kierujących ruchem i zachowanie szczególnej ostrożności. Poniżej przedstawiamy szczegółowy przebieg trasy.

Etap III: 7.08.2020 r. (piątek), zamknięcie trasy od około 11.00 – 17.00.

Trasa przejazdu: Od zapory w miejscowości Porąbka drogą wojewódzką 948 przez miejscowości: Międzybrodzie Bialskie, Czernichów, Tresna-Zapora, Żywiec, następnie skręt w lewo w drogę wojewódzką 946 ul. Suską, Łękawica W946, skręt w lewo w drogę wojewódzką 781 w Łękawicy, dalej na Kocierz Rychwałdzki ul. Turystyczną, następnie w lewo w ul. Widokową, skręt w prawo na W781 aż do Hotelu Kocierz SPA. Przedmiotową trasę kolarze pokonują 2 razy. Po raz trzeci kolarze wjeżdżają na zaporę w Porąbce i ponownie drogą drogą wojewódzką 948 jadą przez Międzybrodzie Bialskie, aż do skrętu w ul. Bielską P1403, gdzie przejeżdżają na teren powiatu bielskiego.

Następnie z kierunku Wilkowic kolarze wjeżdżają do miejscowości Łodygowice P1404 (Huciska), gdzie ul. Piłsudskiego przemieszczają się w kierunku Zamku w Łodygowicach. Następnie skręcają w ul. Kopernika w miejscowości Bierna P1464 dojeżdżając do ul. Beskidzkiej w Zarzeczu P1406, po czym skręcają w lewo i wzdłuż Jeziora Żywieckiego kontynuują jazdę aż do Międzybrodzia Bialskiego, gdzie ponownie skręcają w ul. Bielską P1403 i na jej szczycie opuszczają teren powiatu żywieckiego.

Informujemy, że na czas przejazdu wyścigu kolarskiego ruch na trasach zostanie całkowicie zamknięty. Apelujemy do wszystkich osób korzystających z dróg o bezwzględne podporządkowanie się poleceniom osób kierujących ruchem i zachowanie szczególnej ostrożności.

Dodatkowo na czas trwania wyścigu uruchomione zostaną objazdy:

  • z kierunku Kobiernic w kierunku Żywca – zalecany objazd przez Bielsko-Biała (tablice informujące o objeździe),
  • z kierunku Żywca w kierunku Międzybrodzia Bialskiego, Kocierza, Suchej Beskidzkiej – objazd ul. Ślemieńską przez Łękawicę ul. Żywiecka, następnie ul. Wspólną do DW946,
  • z kierunku Suchej Beskidzkiej w kierunku Żywca – objazd ul. Wspólną w Łękawicy, następnie ul. Żywiecką, ul. Ślemieńską do DW946.

KPP w Żywcu

W dniu 7 sierpnia ulicami miasta Bielsko-Biała i powiatu bielskiego przebiegać będzie trasa III etapu 77 edycji wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. W tym sportowym przedsięwzięciu będą uczestniczyli również policjanci, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem zawodników i mieszkańców. W związku z organizacją imprezy pn.: „77 Tour de Pologne" informujemy mieszkańców o utrudnieniach w ruchu drogowym.

W związku z organizacją 77 edycją wyścigu Tour de Pologne informujemy, że na czas przejazdu wyścigu kolarskiego ruch na trasach zostanie całkowicie zamknięty. Apelujemy o ostrożną jazdę w rejonie trasy wyścigu. Kierowcy powinni bezwzględnie reagować na polecenie wydawane przez osoby kierujące ruchem i zabezpieczające trasę wyścigu oraz zachować szczególną ostrożność. Poniżej przedstawiamy szczegółową trasę wyścigu na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

W piątek, 7 sierpnia odbędzie się III etap wyścigu Tour de Pologne, który biegnie z Wadowic do Bielska-Białej.

Trasa głównego przejazdu wraz z drogami dochodzącymi zostaną trwale wyłączone z ruchu kołowego.

Na terenie powiatu bielskiego wyścig przejedzie przez Porąbkę (wjazd od strony Targanic) - ul. Wielka Puszcza – Rynek – Żywiecka - przejazd w kierunku Międzybrodzia (trasa będzie pokonywana trzykrotnie) oraz przez Wilkowice (wjazd od Bielska-Białej) ul. Żywiecka i Wyzwolenia – przejazd w kier. Łodygowic.

Całkowite zamknięcie trasy przejazdu nastąpi na około 1 godzinę przed przejazdem pilota głównego wyścigu. Planowane zamknięcie dróg w powiecie od około godziny 11:00 w Porąbce do ok. godziny 14:30 oraz od ok. godz. 13:00 w Wilkowicach do ok. godz. 15:30 z zastrzeżeniem, że ruch będzie sukcesywnie przywracany po przejeździe kolumny wyścigu.Na terenie Bielska-Białej wyścig przejedzie ulicami: Górską (od strony Przełęczy Przegibek), w lewo w Żywiecką, przejazd przez Wilkowice ul. Żywiecka, w lewo w ul. Wyzwolenia w kier. powiatu żywieckiego, powrót do Bielska-Białej ponownie ul. Górską (od strony Przełączy Przegibek)- w prawo w ul. Żywiecką – w lewo w ul. Stojałowskiego – prosto w ul. Orkana, ul. Sobieskiego, ul. Konopnickiej – rondo Hulanka – w lewo w Al. Andersa – w prawo Al. Armii Krajowej – ul. Karbową - ul. Kolistą.Całkowite zamknięcie trasy przejazdu nastąpi na około 1 godzinę przed przejazdem pilota głównego wyścigu. Planowane zamknięcie dróg w Bielsku-Białej od około godziny 13:00 do ok. godziny 17:00 z zastrzeżeniem, że ruch będzie sukcesywnie przywracany po przejeździe kolumny wyścigu. Przejazd kolarzy na terenie Bielska-Białej w ramach wyścigu przewiduje się w godzinach 14:20 – 16:30.

Dodatkowe utrudnienia będą spowodowane Tour de Pologne Junior od godziny 11:30 z ruchu zostaną wyłączone ulice: Al. Armii Krajowej (od ul. Gościnnej), Karbowa, Kolista (pomiędzy Karbową a Gościnną) oraz Gościnna.

Ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa obsłudze wyścigu oraz kierowcom poruszającym się ulicami Bielska-Białej, dodatkowo wprowadzone zostaną ograniczenia w ruchu na Al. Armii Krajowej w dniu 7 sierpnia 2020 r.:

- odcinek od skrzyżowania z ul. Gościnna do ul. Karbowej w godzinach 5:00 – 20:00 – całkowite zamknięcie,

- odcinek od ul. Boboli do Gościnnej w godzinach 5:30 – 6:30 – całkowite zamknięcie.

- zakaz postoju samochodów w ciągu ulic: Władysława Orkana, Ludwika Waryńskiego, Jana Sobieskiego.

- w dniu wyścigu informacje o kursowaniu autobusów będą udzielane przez dyspozytora MZK pod numerem telefonu: 33 814 34 09.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób, które chcą przemieszczać się po terenie miasta Bielsko-Biała swoimi pojazdami, w trakcie trwania wyścigu kolarskiego, aby korzystali z zewnętrznych obwodnic miasta – drogi S-1 i S-52. Prosimy o omijanie ulic na trasie wyścigu i przyległych.

W dniach od 5 do 7 sierpnia od godz. 8.00 do zakończenia poszczególnych etapów działać będzie infolinia uruchomiona przez Wydział Ruchu Drogowego KWP w Katowicach obsługiwana przez policjantów śląskiej drogówki. Pod numerem telefonu: 47 851 11 34 będzie można uzyskać informacje o wszelkich utrudnieniach w ruchu związanych z organizacją wyścigu. Swoją infolinię uruchomił także Urząd Miasta Katowice, gdzie informacje można uzyskać pod nr te. 32 77 88 960.

Apelujemy o zachowanie ostrożności, rozsądku i stosowanie się do poleceń policjantów i innych osób wyznaczonych do zabezpieczenia wyścigu.

Mapy i zdjęcia pochodzą ze strony: www.tourdepologne.pl oraz mzd.bielsko.pl

KMP w Bielsku-Białej

ETAP III - BIELSKO-BIAŁA 07.08.2020


1:30 – 12:10 – Potwierdzenie startu u komisji sędziowskiej: Bielsko-Biała, al. Armii Krajowej

12:20 – Ustawienie uczestników na starcie Tour de Pologne Junior, Bielsko-Biała, al. Armii Krajowej

12:30 – Start ostry Tour de Pologne Junior: Kat. Młodzik 3 rundy x 4,6 km, Kat. Młodziczka 2 rundy x 4,6 km

13:45 – Start ostry Tour de Pologne Junior: Kat. Żak 2 rundy x 4,6 km

14:30 – Przyjazd na metę uczestników

15:00 – Dekoracja uczestników

WIĘCEJ: TOUR DE POLOGNE JUNIOR 2020

CZYTAJ WIĘCEJ:

Wyniki I etapu 77. Tour de Pologne. Zwyciężył Jocobsen Fabio DECEUNINCK – QUICK-STEP

Mistrz świata Mads Pedersen wygrywa drugi etap Tour de Pologne