Wspólnie z naszym partnerem – Biurem Programu „Niepodległa” przygotowaliśmy specjalną oprawę meczową, która upamiętni 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

W trakcie drugiego dnia PreZero Grand Prix w Warszawie w wyjątkowy sposób upamiętnimy kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Na trybunach pojawi się okolicznościowa biało-czerwona kartoniada, a na bandach ledowych oraz telebimach zostaną wyświetlone specjalne grafiki. Godzinę „W” uczcimy minutą ciszy.

– To dla nas bardzo ważne, byśmy poza codziennością pamiętali także o naszej historii – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. – Wspólnie z naszym partnerem – „Niepodległą” – po raz kolejny przypominamy o kluczowych wydarzeniach z dziejów naszego kraju. Uważamy, że także poprzez sport należy promować patriotyzm i oddawać hołd naszym przodkom. Wszystkie nasz wspólne inicjatywy spotykały się ze znakomitym przyjęciem najlepszych kibiców na świecie, tak będzie i tym razem – dodaje.

– Ogromnie się cieszę, że już po raz kolejny razem z Polską Ligą Siatkówki możemy zaprosić kibiców do wspólnego uhonorowania ważnego wydarzenia w historii naszego kraju. W ramach wszystkich swoich działań Biuro Programu „Niepodległa” zachęca Polki, Polaków i przyjaciół Polski do wspólnego upamiętniania rocznic narodowych, podkreślając i promując wartości takie jak wolność, solidarność, poszanowanie godności i praw człowieka. Jesteśmy dumni, że możemy włączyć się w tegoroczne obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i uczcić bohaterów tamtych dni – powiedział Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu „Niepodległa”.

Godzina „W” wypada według planu dokładnie w momencie rozpoczęcia meczu VERVY Warszawa ORLEN Paliwa z KGHM Cuprum Lubin. Stołeczny klub przygotował specjalne koszulki ze Znakiem Polski Walczącej i hasłem: 44’ PAMIĘTAMY.

Przypomnijmy, że Polska Liga Siatkówki przy współpracy z „Niepodległą” organizowała już szereg przedsięwzięć promujących rozwój patriotyzmu a także upamiętniających ważne wydarzenia z naszej historii. W 2019 roku w trakcie specjalnej kolejki ligowej związanej z 11 listopada, nasze kluby prezentowały okazałą biało-czerwoną kartoniadę, odgrywany był także hymn państwowy. Akcja zakrojona na tak szeroką skalę została oceniona bardzo wysoko i spotkała się z bardzo pozytywnymi komentarzami kibiców oraz całego środowiska polskiej siatkówki.Polska Liga Siatkówki 
Biuro Prasowe2020-07-31 16:34
zdjęcia: PLS Biuro Prasowe