W piątek, 27 maja o godz. 20:40 w TVP2 i TVP Polonia transmisja finałowej gali najbardziej prestiżowego konkursu piękności w Polsce – MISS POLONIA. W wyborach weźmie udział 20 kandydatek z całej Polski. Jedna z nich zostanie 43. w historii laureatką konkursu i odbierze koronę z rąk Natalii Gryglewskiej.


Zdobywczyni tytułu i bursztynowej korony Miss Polonia będzie reprezentowała nasz kraj w prestiżowych konkursach piękności na całym świecie, w tym w konkursie Miss World. Czy będzie miała szansę powtórzyć sukces Karoliny Bielawskiej, która wygrała wybory Miss World 2021.


Wielką galę poprowadzą Izabella Krzan, Aleksander Sikora, Mateusz Szymkowiak oraz Miss World 2021 i Miss Polonia 2019, Karolina Bielawska.

W jury, które wybierze nową Miss Polonia, zasiądą znane osobowości medialne oraz artyści, m.in.: Ida Nowakowska, Rafał Brzozowski, Jakub Kucner, Milena Sadowska - Miss Polonia 2018 i Aleksandra Stajszczak - Miss Polonia 1993.

Wśród gwiazd muzycznych zobaczymy: Krystiana Ochmana, Filipa Lato i Ewelinę Lisowską. Gościem specjalnym finału Miss Polonia będzie Miss Ukrainy, Oleksandra Yaremchuk.

W trakcie gali kandydatki zaprezentują się w pokazach mody m.in.: kolekcji sukni koktajlowych, sukniach ślubnych, sukniach wieczorowych, strojów sportowych, casualowych i kostiumach kąpielowych. 

Gospodarzem tegorocznej edycji konkursu Miss Polonia jest Miasto Włocławek.

Gala finałowa Miss Polonia w piątek, 27 maja, o godz. 20:40 na żywo w TVP2 i TVP Polonia.

Powtórka gali finałowej w TVP Kobieta w sobotę, 28 maja od godz. 23:30.   
opublikowano: 26.05.2022
foto: Miss Polonia