Data wydarzenia: 19.08.2018 10:45 - 19.08.2018 23:59
Miejsce wydarzenia: Naprawa

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Urząd Gminy w Jordanowie, Koło Gospodyń Wiejskich Naprawa - czyli organizatorzy dożynek gminnych zapraszają 19 sierpnia 2018 roku na Dożynki Gminne.

Tradycją polskiej wsi są obchody święta plonów - czyli dożynki wieńczące zbiory zbóż na polach. - Co prawda rolnicy obecnie zbierają żniwa trochę inaczej niż jeszcze wiek temu ale tradycja pozostała. To nie tylko święto plonów - lecz także święto ludzi pracy w polu - bo to oni swoją ciężką pracą, swoją obowiązkowością wobec upraw - orzą, talerzują, bronują i sieją - aby plon był jak najbardziej urodzajny a co za tym idzie - przyczynił się nie tylko do zwrotu nakładów i pracy ale żeby starczył na kolejne zasiewy i wyżywił rodziny, które oddane są pracy na roli. 

Dożynki w Naprawie mają swoją historię i swoich bohaterów - ale za każdym razem przybywają na obchody nowe pokolenia, nowi goście i nowe rodziny tworzone w gminie. Dożynki to czas zabawy ale także refleksji nad tymi, którzy już odeszli od nas a swoją postawą zasłużyli na pamięć wieczną. - Tak też Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie oraz Urząd Gminy Jordanów i Koło Gospodyń Wiejskich Naprawa - zapraszają wszystkich chętnych do uczestnictwa w tym święcie ludzi i natury, która bez człowieka dziczeje. To my tworzymy ten świat takim, aby nas żywiło i dawał nam radość życia. Organizatorzy zaprosili także dla uatrakcyjnienia imprezy sławnego aktora, piosenkarza i kabareciarza - Andrzeja Grabowskiego, któremu plon ziemi nie jest obcy - co daje nadzieję na bardzo udany czas spędzony w gronie przyjaciół i bliskich a także doświadczenia nowych doznań emocjonalnych poprzez czynne uczestnictwo w obrzędach towarzyszących imprezie.

Redakcja suski.DlaWas.info jako nowe media w powiecie została zaproszona także i zapewne będzie wśród was 19 sierpnia ku radości i zabawie.