Cytologia to proste, szybkie i tanie badanie, które może uratować życie – to jedyny sposób, żeby wykryć raka szyjki macicy we wczesnej fazie rozwoju. W najbliższy weekend (11-12.05.2019) 1000 pierwszych kobiet będzie mogło wykonać bezpłatnie badanie cytologiczne w Miasteczku Kobiet pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Skorzystajcie z okazji!

- Zachorowałam na raka szyjki macicy – mimo, że byłam młodą kobietą. Miałam wtedy trzydzieści parę lat, mnóstwo planów na przyszłość, szykowaliśmy się z mężem do tego żeby być rodzicami, a tu taka diagnoza. Bez objawów – bo rak szyjki macicy to taka wredna choroba, która nie daje objawów. A jeśli się pojawiają, to wtedy już jest bardzo późne stadium i bardzo trudne do leczenia. Dlatego powstała Ogólnopolska Organizacja „Kwiat Kobiecości” i co roku kampanią „Piękna bo Zdrowa” przypominamy kobietom o badaniu cytologicznym – mówi Ida Karpińska założycielka Ogólnopolskiej Organizacji „Kwiat Kobiecości”.

Wcześnie wykryty rak szyjki macicy ma bardzo dobre rokowania i daje duże szanse na całkowite wyleczenie. Dlatego tak ważne jest, żeby badać się regularnie. Ida Karpińska wie o tym dobrze i jej misją stało się uświadomienie tego wszystkim kobietom. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu na temat cytologii, w ramach cyklu "Rozmowy o zdrowiu". JW, MW, zdrowie.pap.plOpublikowano: 10.05.2019
grafika tytułowa: pixabay.com