Komendant Powiatowy Policji w Suchej Beskidzkiej insp. Dariusz Drobny z dniem 01.04.2020 r. powołał aspiranta Krzysztofa Błachuta na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Jordanowie.

Podczas wręczenia rozkazu obecny był I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej nadkom. Marcin Kaczmarek.


Komendant Powiatowy Policji w Suchej Beskidzkiej insp. Dariusz Drobny wręczając rozkaz asp. Krzysztofowi Błachutowi pogratulował awansu życząc jednocześnie dalszych sukcesów na nowym stanowisku.

Asp. Krzysztof Błachut z Policją jest związany od 2007 r. Pierwsze lata służby pracował w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, a następnie w Makowie Podhalańskim. W 2012 r. został dzielnicowym w Zawoi, gdzie szybko został odebrany przez społeczeństwo, ale też przedstawicieli instytucji jako funkcjonariusz zdyscyplinowany oraz posiadający dużą wiedzę w zakresie pracy policyjnej. W 2018 r. został kierownikiem rewiru dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej. Asp. Krzysztof Błachut dwukrotnie reprezentował powiat suski a tym samym województwo małopolskie na konkursach ogólnopolskich, gdzie zajmował pierwsze miejsca.

Ponadto z dniem 01.04.2020 r. na stanowisko zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim został powołany komisarz Piotr Lenart. W Policji służy od 19 lat, gdzie zaczynał w Bielsku-Białej jako funkcjonariusz prewencji. W 2001 r. zasilił szeregi makowskich policjantów, a w 2003 r. został funkcjonariuszem sekcji  kryminalnej Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej. Od 2016 r. pełnił służbę na stanowisku dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej.

 

 przesłane przez:

asp. szt. Wojciech Copija

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej

Komisariat Policji w Jordanowie

ul. Rynek 10

34-240 Jordanów

tel./fax. (18) 267 55 07

kp-jordanow@sucha-beskidzka.policja.gov.pl

 

Komisariat Policji w Makowie Podhalańskim


ul.Kolejowa 8

34-220 Maków Podhalański

tel./fax. (33) 877 12 07

kp-makow-podhalanski@sucha-beskidzka.policja.gov.pl


WITAMY NA STRONIE PODMIOTOWEJ KOMENDANTA POWIATOWEGO POLICJI W SUCHEJ BESKIDZKIEJ W BIULETYNIE INFORMACJI PUBLICZNEJ >>


Dz. U. 1990 Nr 30 poz. 179 USTAWA z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji >>

POLECANE TEMATY: