W nocy 25/26 listopada br. w trakcie wspinaczki na górę Kazalnica Mięguszowiecka w Tatrach zginął policjant Komisariatu Policji w Jordanowie. Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk w imieniu własnym, kierownictwa oraz wszystkich pracowników i policjantów składa rodzinie oraz bliskim wyrazy współczucia.


St.sierz. Paweł Burdyl (27 l.) w Policji pracował od 9 lat w Zespole Patrolowo-
Interwencyjnym, natomiast jego pasją w wolnym czasie były góry. Od 2014 r. dbał o ludzkie bezpieczeństwo nie tylko jako policjant, ale jako ratownik GOPR Grupy Beskidzkiej niosąc pomoc turystom w górach.

Wspinał się nie tylko po polskich górach ale też zdobywał szczyty po za granicami naszego kraju m in.: Matternhorn (Szwajcaria), Elbrus (Gruzja), Kazbek (Gruzja), Uszba (Gruzja), Tetnuldi (Gruzja).

źródło: KPP w Suchej Beskidzkiej

Jako narciarz reprezentował Komendę Powiatową Policji w Suchej Beskidzkiej odnosząc znaczące sukcesy:

- zajął I miejsce w zawodach narciarskich objętych honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji w Kluszkowcach jako dwuosobowa grupa z kolegą w konkurencji  Spacer Narciarza

- zajął II miejsce w zawodach narciarskich objętych honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji w Kluszkowcach w konkurencji Slalom Gigant.


źródło: policja.pl

Był zaangażowanym, pełnym pasji policjantem, a zarazem wesołym i życzliwym człowiekiem.


Kierownictwo, policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną.

 

asp.szt. Wojciech Copija

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej

Przesłano: 26.11.2019
zdjęcie tytułowe: suskiDlaWas.info

Redakcja portalu składa najbliższym funkcjonariusza oraz kolegom z Policji serdeczne kondolencje - st. sierż. Paweł Burdyl pozostanie w pamięci wszystkich czytelników jako nietuzinkowa postać. Niech spoczywa w pokoju.


źródło: KPP w Suchej Beskidzkiej


WIĘCEJ O POLICJANCIE-SPORTOWCU TUTAJ >>