Policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie zatrzymali 34-latka, podejrzanego o składanie przez Internet propozycji seksualnych 12-latce. Jak ustalili śledczy, w ubiegły wtorek mężczyzna umówił się z dziewczynką. Nie wiedział jednak, że tak naprawdę konwersację w sieci prowadzi z osobą dorosłą a na umówione spotkanie z „nastolatką” przyszli po niego policjanci. Podejrzany trafił na 3 miesiące do aresztu.

Kilka dni temu na komisariat zgłosił się mężczyzna, który zeznał, że trafił na trop „pedofila”. Zawiadamiającego zaniepokoiły wiadomości, jakie otrzymał jego małoletni syn od użytkowników jednej z czaterii internetowych. Chcąc sprawdzić, czego dotyczą rozmowy prowadzone na tym portalu, mężczyzna założył tam konto, gdzie podał się za 12-letnią dziewczynkę i zaczął korespondować z nieznanym mu mężczyzną, który jako pierwszy do niego napisał. Już początkowe treści były dwuznaczne. Podejrzany rozmówca był pewny, że konwersuje z małoletnią i mimo tego zaczął jej składać propozycje seksualne, wysyłając przy tym zdjęcia swoich intymnych części ciała. Efektem jego rozmów było umówienie się na spotkanie z rzekomą 12-latką przy jednej z galerii handlowych na terenie Krakowa. Był bardzo zaskoczony faktem, że w umówionym miejscu czekali na niego policjanci zamiast dziewczynki. Mężczyzna, którym okazał 34-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego, został przez kryminalnych zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy przeszukali jego dom i zabezpieczyli laptopa, telefon komórkowy oraz nośnik danych typu pendrive. Teraz biegły zbada ich zawartość m.in. pod kątem posiadania treści pedofilskich.


34-latek usłyszał zarzuty składania propozycji seksualnych i prezentowania treści pornograficznych małoletniemu w wieku poniżej 15 lat oraz usiłowania doprowadzenia do obcowania płciowego, dopuszczenia się innej czynności seksualnej oraz doprowadzenia do poddania się takim czynnościom małoletniego w wieku poniżej 15-lat.


14 listopada br., na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat więzienia.

 

Nie wszyscy użytkownicy Internetu zdają sobie sprawę z zagrożeń, jakie niesie za sobą rozwój nowych technologii. Grupą szczególnie zagrożoną cyberprzestępczością są dzieci, dlatego apelujemy do wszystkich rodziców, aby kontrolowali treści przeglądane w Internecie przez swe pociechy i uświadamiali im, jakie zagrożenia mogą tam na nich czyhać.

 

mł. insp. Sebastian Gleń
Rzecznik Prasowy

Komendy Wojewódzkiej Policji
w Krakowie

Przesłano: 18.11.2019
zdjęcia: Policja

MOŻESZ POMÓC - REAGUJ, ZGŁOŚ! KAMPANIA SPOŁECZNA DYŻURNET.PL >>

AKTUALIZACJA 20.11.2019 godz. 16:03

Komenda Powiatowa Policji w Krakowie czynności w przedmiotowej sprawie prowadziła pod sygnaturą RSD- 316/19 .

Jednocześnie informuję, że śledztwo jest prowadzone przez Prokuraturę Rejonową Kraków-Prądnik Biały >> (sygnatura tym czasem nieznana) 

podkom. Justyna Fil
Oficer prasowy
KPP w Krakowie

Przesłano: 20.11.2019 godz: 14:31

ISTOTNYM W PROWOKACJI JEST PROBLEM PRAWNY - DLATEGO WARTO ZAPOZNAĆ SIĘ Z OPRACOWANIEM PRAWNICZYM W TYM ZAKRESIE: "Instytucja prowokacji w praktyce działania służb policyjnych" Jacek Mąka >>  ORAZ Problematyka stosowania prowokacji w celu ujawnienia przestępstw o charakterze pedofilskim - Pobrane z czasopisma Studia Iuridica Lublinensia http://studiaiuridica.umcs.pl (PDF 269 KB)

ZOBACZ TAKŻE: ROZPOWSZECHNIAŁ TREŚCI PEDOFILSKIE W SIECI INTERNET Liczba zagrożeń w sieci gwałtownie rośnie. Co trzecia nastoletnia ofiara cyberprzemocy w ogóle nie zgłasza się po pomocPEDOFIL POZBAWIŁ WOLNOŚCI I WYKORZYSTAŁ SEKSUALNIE 9-LATKĘ. ZOSTAŁ ZATRZYMANY PRZEZ POLICJĘPolicjanci z powiatu krakowskiego zatrzymali dwóch pedofilówPODEJRZANI O ROZPOWSZECHNIANIE TREŚCI PEDOFILSKICH ZATRZYMANI PRZEZ POLICJĘ