Naganne wypalanie traw, kradzieże sklepowe, pożary nieruchomości, kolizja drogowa i przekroczenie dozwolonej prędkości - to konieczność interwencji policyjnych pomimo epidemii i zagrożenia koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym COVID-19. Nie dość, że Rząd angażuje funkcjonariuszy Policji w działania związane z dozorem osób poddanych kwarantannie, konieczności zachowania podwyższonych stanów bezpieczeństwa pracy - to mieszkańcy powiatu suskiego dodają pracy Policji a funkcjonariusze mają pełne ręce pracy - co bez wątpienia przenosi się na dodatkowe premie i nagrody w najbliższej przyszłości - gdyż nie można pozostawić policjantów bez wynagrodzenia tego wysiłku, jaki wkładają codziennie w pracę operacyjną i prewencyjną. - Tydzień bez odnotowanej osoby prowadzącej pod wpływem lub po użyciu alkoholu spożywczego! - Przypadek? Czyżby alkohol stał się tylko środkiem do dezynfekcji dłoni? Zapewne nie - tylko policjanci mają tak wiele pracy, że nie łatwo wyłapać tych kierujących, którzy łamią prawo. Akcja #zostańwdomu odnosi skutki. (RedNacz)

Zdarzenia w ostatnim okresie: 24.03.2020 r. - 30.03.2020 r.

25.03.2020 r.

Maków Podhalański ul. 3 Maja  – pożar traw. RSoW-88/20

W rejonie rzeki Skawa spaleniu uległo około 50 arów nieużytków rolnych. Pożar traw został na miejscu ugaszony przez jednostki straży pożarnej, które zostały skierowane na miejsce. Czynności KP Maków Podhalański.


26.03.2020 r.


Osielec - pożar traw


W wyniku pożaru, uległo spaleniu około 5 arów nieużytków rolnych. Dalsze czynności KP Jordanów.


Białkakradzież sklepowa


Pracownik ochrony sklepu wielkopowierzchniowego zatrzymał mężczyznę – mieszkańca powiatu suskiego, który to dokonał kradzieży butelki wódki. Towar został odzyskany i nadawał się do dalszej sprzedaży. Sprawca ukarany MKK.


27.03.2020 r.


Palczakolizja drogowa


Kierujący pojazdem ciężarowym m-ki Man chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzęciem, zjechał na przeciwległy pas drogi przewracając pojazd na barierę energochłonną. Brak znamion wykroczenia.


Zembrzyce przekroczenie dozwolonej prędkości

Patrol RD zatrzymał do kontroli kierującego samochodem m-ki Renault, który przekroczył dozwolona prędkość w terenie zabudowanym 116/50. Kierujący skorzystał z prawa odmowy przyjęcia MKK. Zatrzymano prawo jazdy. Dalsze czynności KPP Sucha Beskidzka.


Zawojapożar budynku


W wyniku nieprawidłowego zamontowania butli z gazem doszło do wybuchu wydobywającego się gazu, a następnie do zapalenia domu o konstrukcji drewnianej. W wyniku pożaru uległ spaleniu strop oraz konstrukcja dachu. Żadna osoba nie odniosła obrażeń ciała.


Białkakradzież sklepowa


Pracownik ochrony sklepu wielkopowierzchniowego zatrzymał kobietę – mieszkankę powiatu suskiego, która to dokonała kradzieży artykułów spożywczych. Ukarana MKK.


29.03.2020 r.


Grzechyniapożar traw. RSoW-91/20


W wyniku pożaru, uległo spaleniu około 10 arów nieużytków rolnych przy granicy z lasem w rejonie boiska sportowego. Dalsze czynności KP Maków Podhalański.


30.03.2020 r.


Bystrapożar budynku


Z przyczyn nieustalonych doszło do pożaru budynku gospodarczego, w którym znajdowało się drewno opałowe oraz maszyna stolarska. Dalsze czynności KP Jordanów.

 

 Przesłane przez:

asp.szt. Wojciech Copija

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej

Przesłano: 31.03.2020
kolaż tytułowy: suskiDlaWas.info

Zmiany na stanowiskach służbowych w Policji na terenie powiatu suskiego: Zmiany na stanowisku Komendanta Komisariatu Policji w Jordanowie oraz nowy zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim ; 

Serwis Rzeczypospolitej Polskiej gov.pl/web/koronawirus >>OFERTA REKLAMOWA PORTALU REKLAMĘ MOŻESZ ZAMÓWIĆ W DOWOLNY SPOSÓB!