We wtorek (21.06.2022r.) myśleniccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn – ojca i syna. W przydomowej szklarni, pomiędzy pomidorami rosły krzewy konopi indyjskich. Dodatkowo podczas przeszukania pomieszczeń w ręce policjantów trafił przygotowany już wcześniej susz.


Kryminalni z myślenickiej komendy na podstawie prowadzonych działań operacyjnych uzyskali informację, z której wynikało, że przy jednym z domów w gminie Myślenice, znajduje się plantacja marihuany.


21 czerwca pojechali pod wskazany adres. Podczas przeszukania domu i pomieszczeń gospodarczych okazało się, że w przydomowej szklarni rosną nie tylko piękne pomidory, ale również krzewy konopi indyjskich. Podczas przeszukania policjanci ujawnili 21 krzewów konopi innych niż włókniste i ponad 2 kilogramy suszu roślinnego.W związku z tym policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, 59-latka z gminy Myślenice i jego 31-letniego syna. Obydwoje zostali już przesłuchani. Pierwszy z nich usłyszał zarzuty posiadania i uprawy narkotyków, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności, zaś młodszy został przesłuchany w charakterze świadka. 

opublikowano: 23.06.2022
foto: KPP w Myślenicach

Niestety Policja nie wskazuje miejscowości z nielegalnymi plantacjami - co ułatwia "ogrodnikom" tworzenie sieci dalszych "plantacji". - Może to taktyka na informatorów policyjnych - ale okazuje się, że "walka z narkobiznesem" może stać się długoterminowym zajęciem policyjnym - za co płacą podatnicy. Brak skutecznych komunikatów dla prasy - stanowi poważny problem PR. Ukrywanie imion i pierwszych liter podejrzanych oraz dokładnej lokalizacji ujawnienia takich plantacji - podważa sens prewencji.