
| Źródło: suskiDlaWas.info / bip.malopolska.pl/ugbudzow
Wójt gminy Budzów odpowiedział radnemu Małgorzacie Głuc na interpelację w sprawie obsługi prawnej urzędu w okresie obecnej kadencji samorządu

W samorządach gminnych powiatu suskiego nic już chyba nie jest w stanie zaskoczyć opinię publiczną - także to, że radna oraz wójt Jan Najdek adresując pisma, oraz w treściach - nadużywają dużej litery. Ponadto, wójt nie uznaje być może odmiany rzeczownika "radny" - tytułując Małgorzatę Głuc - "radny" - przypadłość wielu urzędników i samorządowców.
źródło dokumentów: bip.malopolska.pl/ugbudzow
Wójt Jan Najdek - nie wskazał radnej Małgorzacie Głuc - powodu braku poinformowania radnych o wyborze radcy prawnego, nie wskazał też przyczyn braku informacji w biuletynie informacji publicznej Urzędu Gminy w Budzowie. - Nie ma też zwyczaju wójt - informowania prasy o podejmowanych działaniach, co narusza oczywiście zapisy art. 1 i 2 Ustawy Prawo prasowe! Radca prawny - nie wskazuje wójtowi, że ten nie dopełnia obowiązków a nawet nadużywa władzy.
Po publikacji 16 kwietnia br. - do redakcji odezwało się kilkoro mieszkańców gminy Budzów z podobnym problemem - są niedoinformowani - co, oczywiście jest celowym działaniem władzy samorządu, która opiera się o działania propagandowe wbrew temu, co stanowi prawo. - A prawo, jest następujące:
RPO przypomina, że chociaż jednostki samorządu terytorialnego wskazane zostały przez ustrojodawcę w rozdziale I Konstytucji RP obok innych form samorządu, to sprawują one przede wszystkim władzę publiczną, a więc są podmiotami, wobec których sformułowany jest ogólny obowiązek poszanowania konstytucyjnych praw lub wolności.
W orzecznictwie oraz w nauce prawa zdefiniowano status jednostek samorządu terytorialnego jako osób prawnych prawa publicznego. W związku z takim statusem uznać należy, że jednostki samorządu terytorialnego nie są podmiotami konstytucyjnych praw i wolności człowieka i obywatela. (BRPO)
- O czym, można więcej przeczytać w artykule zatytułowanym: Wydawanie prasy przez samorząd terytorialny - minister kultury i dziedzictwa narodowego widzi potrzebę zmian przepisów - samorządy nie wydają prasy - tylko propagandę! - Należy wskazać, że tak zwane strony internetowe samorządów - to, także nie do końca usankcjonowane prawem działania - bo, według RPO: samorządy nie powinny wydawać prasy, ale jedynie biuletyny informacyjne. - Oczywiście, wójt gminy Budzów wydaje biuletyn informacji publicznej (wiele można zarzucić wad tej publikacji) - ale, wspiera się niezasadnie wydawnictwem mającym cechy prasy - pod adresem budzow.pl - co, już indoktrynuje wobec praw obywateli. Takie działania wójta i urzędu - to dodatkowe koszty, dodatkowe etaty w urzędzie - obciążające budżet publiczny gminy. - Powyższych problemów wskazanych przez RPO oraz poniżej przez UODO - nie dostrzega sowicie opłacany z budżetu gminy radca prawny.
INNY WAŻNY PROBLEM - TAKŻE W GMINIE BUDZÓW
Tajemnica korespondencji radnych jednostek samorządu terytorialnego - odpowiedź prezesa UODO dla Rzecznika Praw Obywatelskich;
Ocena opinii publicznej działalności wójta, radnych rady gminy, funkcjonowania samorządu - należy, oczywiście do opinii publicznej oraz prasy.
POLECANE
Obwieszczenie marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 4 listopada 2022 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o samorządzie gminnym;
"Indoktrynacja - wpajanie społeczeństwu określonych poglądów politycznych, zgodnych z interesami rządzących grup społecznych przy pomocy nieustępliwej propagandy za pośrednictwem środków masowego przekazu oraz systemu oświaty." [źródło: edukuj.pl]

fotokolaż tytułowy: suskiDlaWas.info
Napisz komentarz
Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj