Koncert kolęd w kościele parafialnym w Osielcu zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie z udziałem Chóru VOX ALTISONO z Osielca, Gminnego Zespołu Regionalnego GRONIE z Łętowni, orkiestry stowarzyszenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Osielcu, Małej Scholi z Osielca oraz Scholi z Osielca - uświetnił tradycyjnie obrządki bożonarodzeniowe.

Sobotni wieczór w gminie Jordanów zgromadził społeczność lokalną w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Apostołów Filipa i Jakuba w Osielcu, gdzie artystyczny pokaz kolędowania dali przed liczną widownią młodzi i dorośli artyści śpiewający w chórze i scholi, którym towarzyszyła orkiestra dęta miejscowej OSP.

Koncert kolęd, to niezwykłe spotkanie artystyczne wszelkich grup utalentowanych muzycznie zespołów i chórów, które odwołują się do bogatej, tak ukochanej przez nas wszystkich katolików tradycji kolędowania. - Wspólne kolędowanie dawało zgromadzonym słuchaczom możliwość uczestniczenia w wydarzeniu, jakim bez wątpienia był koncert kolęd w Osielcu.

Wszyscy uwielbiamy wspólne kolędowanie - śpiewanie znanych bożonarodzeniowych utworów zapewniało bezcenne wrażenia estetyczne, dodawały energii witalnej, poczucia młodości i radości z bijącego przekazu religijnego - biorącym udział w rozśpiewanym wieczornym kościelnym koncercie.

Coroczna organizacja GOKSiP w Jordanowie pod dyrekcją Gabrieli Korbel przy wsparciu wójta Artura Kudzi - z dużym zaangażowaniem Chóru VOX ALTISONO pod dyrygenturą Kseni Miśkiewicz a także zaangażowaniem proboszcza księdza Tadeusza Tokarza - okazała się kolejnym sukcesem organizacyjnym i pożytkiem społecznym. 


Kolędowanie, to najbardziej znane, najbliższe naszym sercom polskie kolędy i pastorałki - urozmaicone melodiami i śpiewem w naszej gwarze - to niepowtarzalny klimat, uczta dla oczu, ucha i ducha - to w końcu możliwość spotkania z młodymi i pełnymi pasjami ludźmi kultywującymi tradycję religijną i odwołującą się do korzeni chrześcijaństwa. - Tak wspaniałego wydarzenia nie da się opisać w kilku zdaniach. Aby w pełni oddać atmosferę tego kolędowania trzeba było w tym wydarzeniu uczestniczyć 11 stycznia br. - bo inaczej można tylko przekazać niewiele więcej niż fotografia.

Poniżej audio z pierwszej części występów.

Poniżej audio z drugiej części występów:Organizator GOKSiP w Jordanowie - a dokładniej Pani Gabriela Korbel przesłała wyniki konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową.

"Każdego roku w Gminie Jordanów odbywa się konkurs „Babiogórska Szopka Regionalna”, którego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie.

Celem konkursu jest propagowanie tradycji wykonywania szopek bożonarodzeniowych i kultywowanie obrzędowości Świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie wrażliwości estetycznej i uzdolnień plastycznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych i popularyzacja twórczości dzieci, młodzieży i dorosłych.

Szopki zgłoszone do konkursu muszą spełniać warunki regulaminu, a więc między innymi powinny być wykonanie z naturalnych materiałów, a scena betlejemska powinna być umieszczona w formie przestrzennej, w realiach regionu babiogórskiego (krajobraz, architektura, elementy wyposażenia wnętrza).

W tym roku do konkursu zgłoszono tylko sześć szopek. Komisja w składzie: Regina Wicher, Daniel Mirek i Gabriela Korbel dokonała oceny i przyznała następujące miejsca:

kategoria „szopka dziecięca”:

I miejsce – Kacper Korbel ze Szkoły Podstawowej w Osielcu;


źródło: GOKSiP w Jordanowie

II miejsce – Izabela Tomczyk ze Szkoły Podstawowej w Wysokiej;

III miejsce ex aequo - Przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Naprawy i Daria Pastwa z Przedszkola Samorządowego w Łętowni;

kategoria „szopka rodzinna”

I miejsce – Patryk Kardaś, Karol Drobny, Daniel Drobny ze Szkoły Podstawowej w Osielcu;


źródło: GOKSiP w Jordanowie

II miejsce – Mateusz i Bartłomiej Możdżeń ze Szkoły Podstawowej w Wysokiej;

III miejsce – nie przyznano;

Szopki, które zdobyły pierwsze miejsca zostały nominowane do powiatowej edycji konkursu „Babiogórska Szopka Regionalna”, która odbędzie się 19 stycznia br. w Budzowie. Autorzy wszystkich szopek zostali nagrodzeni a fundatorem nagród był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie. Wręczenie nagród miało miejsce podczas Koncertu kolęd w Osielcu w dniu 11 stycznia br."


źródło: GOKSiP w Jordanowie


źródło: GOKSiP w Jordanowie


źródło: GOKSiP w Jordanowie

źródło: GOKSiP w Jordanowie

Gabriela Korbel
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie

Żywe świadectwo tradycji przekazywanych w naszym regionie z pokolenia na pokolenie. Ciąg zdarzeń inicjowanych w lokalnej społeczności gminy Jordanów opierający się o rodzinę jako podstawową komórkę społeczną, w której nic nie dzieje się przypadkowo. Święto samo dla siebie - bo poprzedzone Mszą świętą a także przywołujące potrzebę przebywania wśród przyjaciół i znajomych ale także w obecności Boga, który dał tak wiele powodów do radowania się na wieki wieków.

Redakcja dziękuje Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Chórowi VOX ALTISONO z Osielca oraz Parafii w Osielcu za zaproszenie na Koncert Kolęd - bo miło się wśród Was bywa i spędza czas. 
AKTUALIZACJA: 13.01.2020 18:18