Policjanci z Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu suskiego, który wykorzystał nieuwagę i ukradł portfel pozostawiony na ladzie właściciela zawojskiego sklepu.

21 maja, późnym wieczorem do jednego ze sklepów w Zawoi przyszedł klient będący pod działaniem alkoholu, który poprosił o założenie karty do telefonu. Właściciel chętnie pomógł mężczyźnie, który tuż po tym opuścił sklep. Właściciel zorientował się, że nie ma jego portfela, którego chwile wcześniej pozostawił na ladzie. Szybko powiadomił o zdarzeniu patrol Policji, któremu przekazał informacje, jak wyglądała sytuacja oraz co miało znajdować się w portfelu.

Dzielnicowy, który przyjechał na miejsce, udał się do miejsca zamieszkania klienta. Ten absolutnie zaprzeczał by taka sytuacja miała miejsce jednakże doświadczony policjant nie dał się przekonać. W trakcie przeszukania zajmowanych pomieszczeń ujawniono portfel wraz z dowodem osobistym, prawem jazdy oraz pieniędzmi w kwocie kilkuset złotych własności właściciela sklepu.  Mężczyzna, który niedługo cieszył się łupem został zatrzymany, a skradzione mienie zostało odzyskane i trafi do właściciela. Dziś mężczyźnie postawiono zarzut kradzieży, za który grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 Przesłane przez:

asp.szt. Wojciech Copija
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej

Przesłano: 22.05.2020
zdjęcia: KPP w Suchej Beskidzkiej


asp. Daniel Cichy

Rejon:
miejscowości: Zawoja Dolna, Zawoja Centrum, Skawica Sucha Góra
kontakt:
tel. kom.: 662 034 197
telefon: 47 83 28 350 lub 33-877 12 07

asp. sztab. Michał Dyrcz

Rejon:
miejscowości: Zawoja Górna, Zawoja Wełcza, Zawoja Mosorne, Zawoja Przysłop
kontakt: 
tel. kom.: 662 030 992
telefon: 47 83 28 350 lub 33-877 12 07REDAKCJA WSPIERA AKCJE SPOŁECZNE