W dniu 25.11.2021 r. ok. godz. 16:33 otrzymaliśmy zgłoszenie o pojeździe znajdującym się w rowie na dachu w miejscowości Tylmanowa. Na miejsce zostały zadysponowane jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Tylmanowej, Krościenku i Ochotnicy Dolnej oraz zastęp Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Nowego Targu. Na miejscu działały również Zespoły Ratownictwa Medycznego i Policja.

Pojazdem podróżowały 2 osoby dorosłe i dziecko.

Strażacy z użyciem sprzętu ratownictwa technicznego wykonali dostęp do poszkodowanych, w pojeździe i wspólnie z ZRM przetransportowali osoby poza pojazd. Jedna osoba była reanimowana na miejscu zdarzenia, natomiast druga osoba dorosła i dziecko zostały zabrane przez ZRM do szpitali.

Niestety pomimo wysiłków ratowników życia jednej osoby na miejscu zdarzenia nie udało się uratować. 


tekst i zdjęcia: gov.pl Komenda Powiatowa PSP w Nowym Targu
opublikowano: 25.11.2021

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek tj. 25 listopada br. około godziny 16.30, w miejscowości Tylmanowa na drodze wojewódzkiej nr 969. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy ruchu drogowego wynika, że kierujący samochodem osobowym marki peugeot, jadąc w kierunku Nowego Sącza z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas jezdni, uderzył w betonowy przepust i pojazd dachował. Na miejsce wypadku natychmiast skierowane zostały służby ratunkowe i policjanci. Peugeotem podróżowały dwie osoby dorosłe i dziecko. W wydobyciu osób poszkodowanych z pojazdu niezbędna była pomoc strażaków i użycie specjalistycznego sprzętu. Pomimo reanimacji i starań ratowników nie udało się uratować życia 28-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu myślenickiego, który zmarł na miejscu zdarzenia. Ranna została 23-letnia mieszkanka Szczawnicy, która została przewieziona do szpitala w Nowym Sączu. Niestety, kobiety nie udało się uratować, zmarła w szpitalu. 2-letni chłopiec został przewieziony do szpitala w Nowym Targu, a następnie w Krakowie. Droga wojewódzka przez kilka godzin była zablokowana. Na miejscu zdarzenia przeprowadzone zostały czynności procesowe z udziałem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu oraz biegłego z zakresu wypadków drogowych. Jak ustalono, 28-latek nie posiadał prawa jazdy. Dokładne okoliczności i przyczyny tej drogowej tragedii będą ustalane podczas prowadzonego postępowania.

Apelujemy o ostrożną i bezpieczną jazdę.

źródło: malopolska.policja.gov.pl / 25.11.2021