W środę w godzinach popołudniowych w Jasienicy doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W zderzeniu dwóch samochodów osobowych zginęła jedna osoba, a dwie kolejne zostały ranne. Przez kilka godzin droga była zablokowana w obu kierunkach.


13 października około 15:30 w Jasienicy (pow. myślenicki) kierujący samochodem osobowym marki Audi A3, 23-latek z powiatu myślenickiego, na łuku drogi utracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącym  z kierunku przeciwnego kierującym samochodem Toyota Yaris.

W wyniku zderzenia pasażerka Toyoty - 62-latka z powiatu myślenickiego po przewiezieniu do szpitala, w wyniku poniesionych obrażeń zmarła, natomiast 66-letni kierowca toyoty z obrażeniami ciała w stanie zagrożenia życia został zabrany do szpitala. W zdarzeniu ranny został również pasażer audi, który z obrażeniami również ciała został przewieziony do szpitala.

Kierowca audi był trzeźwy. Na miejscu przeprowadzono oględziny z udziałem prokuratora i biegłego do spraw rekonstrukcji wypadków drogowych. Droga w tym miejscu przez kilka godzin była zablokowana. Pojazdy zabezpieczono do dalszych oględzin. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach.


opublikowano: 15.10.2021
foto: Policja

INFORMACJA KP PSP W MYŚLENICACH

Dyżurny operacyjny SKKP PSP w Myślenicach 13 października o godzinie 15.34 odebrał zgłoszenie o zderzeniu samochodów na drodze powiatowej w miejscowości Jasienica.

Do akcji zadysponował zastępy JRG Myślenice, OSP Jasienica, OSP Sułkowice. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu sytuacji strażacy potwierdzili czołowe zderzenie dwóch samochodów osobowych. W każdym z pojazdów podróżowały po dwie osoby. Oceniając priorytety ratownicze w pierwszej kolejności z pojazdu ewakuowano pasażerkę, która została przetransportowana na noszach typu deska do Zespołu Ratownictwa Medycznego gdzie wdrożono medyczne procedury ratownicze. Do kierującego mężczyzny wykonano dostęp używając narzędzi hydraulicznych, którymi usunięto bok pojazdu. Osobę ewakuowano i przetransportowano do śmigłowca LPR, dla którego wcześniej zabezpieczono lądowisko.

Dalsze czynności to sorpcja płynów eksploatacyjnych z jezdni oraz usunięcie rozbitych części. Ratownicy medyczni przeprowadzili również diagnostykę pozostałych osób biorących udział w wypadku. Droga powiatowa w związku z działaniami ratowniczymi i prowadzonym dochodzeniem przez funkcjonariuszy Policji była nieprzejezdna ponad 3 godziny.

opracował: bryg. Roman Ajchler, KP PSP Myślenice

zdjęcia: bryg. Roman Ajchler

opublikowano: 14.10.2021

ostatnia aktualizacja: 17.10.2021 19:34


POLECANE: MSWiA wprowadziło nowe wzory umundurowania i legitymacji PSP - sprawdź, jak będzie wyglądał strażak KP PSP w Suchej Beskidzkiej, i czym będzie się legitymował - dla własnego poczucia bezpieczeństwa;

WAŻNE: Lotnicze Pogotowie Ratunkowe - lądowiska gminne w powiecie suskim. - Sprawdź na wszelki przypadek;