Sierżant sztabowy Marcin Targosz pracuje w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej i bierze udział w plebiscycie na „Policjanta Małopolski Roku 2019”.W Policji pracuje od 12 lat.

Wśród kolegów jest uznawany jako osoba uczciwa, koleżeńska potrafiąca poświęcić swój czas dla innych kolegów. Wśród przełożonych jako osoba sumienna i opanowana. Co do sytuacji w której wyciągnął mężczyznę z płonącego budynku oświadczył krótko, po prostu zrobił to co do niego należało.

Przykłady interwencji spoza służby, w których brał udział sierżant sztabowy Marcin Targosz:

W styczniu 2019 r., jadąc do pracy, w miejscowości Mucharz w powiecie wadowickim, zauważył kłęby dymu wydobywające się spod dachu budynku mieszkalnego pokrytego blachodachówką. Natychmiast powiadomił dyżurnego swojej jednostki, który zawiadomił służby ratunkowe i bez chwili zawahania pobiegł w kierunku palącego się domu. Ponieważ dom był zamknięty, policjant wyważył drzwi i wszedł do środka, gdzie zauważył ogromne zadymienie i płomienie wydobywające się z okolic komina i sufitu. Podejrzewając, że w domu mogą przebywać osoby zaczął przeszukiwać mieszkanie i w jednym z pomieszczeń zastał śpiącego w łóżku mężczyznę. W tym momencie w pomieszczeniu zaczęły spadać płonące elementy stropu, dlatego błyskawicznie obudził mężczyznę, który był mało komunikatywny oraz nie do końca świadomy sytuacji i wyprowadził go z budynku. W momencie kiedy obaj znaleźli się na zewnątrz, dach domu zapadł się. Sierżant sztabowy jeszcze kiedy wyprowadzał poszkodowanego z budynku, wypytał go, czy w domu znajdują się inne osoby, ale na szczęście nikogo więcej tam nie było. Uratowany 60-latek został przez policjanta umieszczony w jego samochodzie, gdzie czekali na przyjazd karetki pogotowia, która zabrała go do szpitala.

W kwietniu 2016 r. będąc na zakupach po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego, który to brał udział w kolizji i chciał oddalić się z miejsca zdarzenia.

Wesprzyjmy głosem sierżanta sztabowego Marcina Targosz, policjanta suskiej drogówki (KRP.82SMS pod nr 72355 o treści KRP.45, sierż.szt. Marcin Targosz

Głosować można do 17 lipca 2019 r godz. 21.00 wysyłając sms lub za pośrednictwem strony internetowej Gazety Krakowskiej. Koszt wysłania SMS-a na numer 72355 z  numerem kandydata wynosi 2,46 zł brutto. Jeden wysłany SMS to 1 głos w Plebiscycie na danego kandydata.

Wykaz wszystkich zgłoszonych do Plebiscytu policjantów oraz wyniki plebiscytu można śledzić za pośrednictwem poniższego linku: https://gazetakrakowska.pl/p/kandydaci/policjant-malopolski-2019%2C1004631/


st.asp. Wojciech Copija

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej Przesłano: 01.07.2019