Dzisiaj w Raciborzu mundurowi z prewencji interweniowali wobec mężczyzny, który według zgłoszenia był przebrany w policyjny mundur, pijany lub pod wpływem środków odurzających i mógł poruszać się samochodem. Podczas czynności 40-latek wyciągnął broń i postrzelił policjanta. Niestety mimo reanimacji 43-letniego funkcjonariusza nie udał się uratować. Sprawca został zatrzymany i z raną postrzałową uda trafił do szpitala. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda


Dzisiaj, 4 maja 2021 r., około godziny 8.00 rano policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zostali skierowani na interwencję w okolicę stacji benzynowej, gdzie według zgłoszenia, przebrany za policjanta mężczyzna prawdopodobnie jest pijany lub pod wpływem innych środków odurzających i może poruszać się samochodem marki Renault. Mundurowi pojechali we wskazane miejsce, jednak mężczyzna przemieścił się samochodem i policjanci zatrzymali go na ulicy Chełmońskiego.
Podczas interwencji mężczyzna wyciągnął broń i oddał strzały w kierunku policjanta. Jego kolega z patrolu użył broni wobec napastnika, który został postrzelony w udo, obezwładniony i zatrzymany. Jak się okazało, był to 40-latek, znany miejscowej Policji i wcześniej notowany do przestępstw narkotykowych. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Niestety, postrzelonego policjanta pomimo prowadzonej reanimacji, najpierw przez kolegę patrolu, potem kolejnych policjantów, którzy pojawili się na miejscu, a następnie medyków nie udało się uratować. Zginął na służbie w wieku 43 lat.

(KWP w Katowicach / mw)

Opublikowano: 04.05.2021


AKTUALIZACJA 

Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi asp. Michała Kędzierskiego, który wypełniając do końca słowa roty ślubowania policyjnego, zginął na służbie zastrzelony przez bandytę w Raciborzu. Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, całe środowisko policyjne pozostaje w głębokim żalu i smutku, a sercem jesteśmy z rodziną i najbliższymi. Cześć Jego pamięci!
Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 4 maja br. zginął, wypełniając do końca słowa roty ślubowania, nasz Kolega i Przyjaciel – młodszy aspirant Michał Kędzierski.

Michał zawsze marzył o służbie w Policji. Swoje pragnienie spełnił w grudniu 2011 roku, wstępując w nasze szeregi. Był zawsze otwarty na potrzeby innych, nigdy nie odmówił pomocy. Był też znakomitym i pewnym towarzyszem na służbie, pomocnym i gotowym poświęcić każdemu swój czas.

Michał zginął na służbie z rąk przestępcy, który wycelował broń w umundurowanego Policjanta i bez wahania pociągnął za spust.

Miał 43 lata. Pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i bliskich. W naszych sercach i pamięci trwać będzie na zawsze jako ciepły, uśmiechnięty, życzliwy i uczynny kolega.

W imieniu Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka, kierownictwa polskiej Policji, policjantów i pracowników, rodzinie Michała i jego przyjaciołom składamy najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia.


KGP

Opublikowano: 04.05.2021AKTUALIZACJA 


Raciborscy mundurowi zatrzymali 40-letniego mieszkańca Raciborza, który śmiertelnie postrzelił Policjanta. Decyzją sądu bandyta spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara dożywotniego pobytu w więzieniu.
We wtorek 4 maja br. w Raciborzu na ulicy Chełmońskiego około godziny 8.00 mundurowi z Wydziału Prewencji interweniowali wobec mężczyzny, który według zgłoszenia był przebrany w policyjny mundur, pijany lub pod wpływem środków odurzających i mógł poruszać się samochodem. Podczas czynności 40-latek wyciągnął broń i postrzelił policjanta. Niestety, mimo reanimacji, życia 43-letniego funkcjonariusza nie udało się uratować. Sprawca został zatrzymany i z raną postrzałową uda trafił do szpitala.

Dziś na wniosek raciborskich śledczych i prokuratora, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 40-letniego zabójcy policjanta na okres trzech miesięcy. Za popełnioną zbrodnię grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu.


Data publikacji 06.05.2021


AKTUALIZACJA


Informujemy, iż w dniu 7 maja br. w Raciborzu przy ulicy Ocickiej (cmentarz Jeruzalem) odbędzie się pogrzeb o charakterze państwowym, zmarłego tragicznie na służbie młodszego aspiranta Michała Kędzierskiego.

W związku z planowaną ceremonią pogrzebu przewidziane są utrudnienia w ruchu pojazdów na ulicy Adama Mickiewicza oraz w rejonie skrzyżowania ulic: Starowiejska-Ocicka jak również w rejonie cmentarza „Jeruzalem” przy ulicy Ocickiej. Mając na uwadze bezpieczeństwo, jak również zachowanie płynności ruchu pojazdów zwracamy się z prośbą do mieszkańców Raciborza, jak również osób przebywających na terenie miasta w szczególności kierowców o wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń wydawanych przez służby zajmujące się kierowaniem ruchu.

Przewidziane utrudnienia w ruchu pojazdów są w godzinach od 11.30 do 15.00.

Kierowców prosimy o wyrozumiałość w związku z zaistniałą wyjątkową sytuacją, przepraszamy za wynikłe utrudnienia w ruchu pojazdów.Data publikacji 06.05.2021


AKTUALIZACJA


Krzyż Zasługi za Dzielność dla śp. asp. Michała Kędzierskiego

Prezydent RP Andrzej Duda nadał za zasługi w ratowaniu życia ludzkiego i mienia

 

KRZYŻ ZASŁUGI ZA DZIELNOŚĆ

pośmiertnie

asp. Michałowi KĘDZIERSKIEMU

funkcjonariuszowi Policji poległemu podczas wykonywania obowiązków służbowych 
w Raciborzu.
 

Odznaczenie – w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – przekazał na ręce matki Ewy Kędzierskiej, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Minister Andrzej Dera.


LIST PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ


Do uczestników uroczystości pogrzebowych mł. aspiranta Michała Kędzierskiego

Uczestnicy uroczystości pogrzebowych mł. aspiranta Michała Kędzierskiego w RaciborzuSzanowni Państwo!
 
Z głębokim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci młodszego aspiranta Michała Kędzierskiego, który poległ, pełniąc służbę jako funkcjonariusz Policji. Ta niewypowiedziana tragedia wstrząsnęła wszystkimi. Młodszy aspirant Michał Kędzierski był człowiekiem szanowanym i lubianym, funkcjonariuszem wzorowo wykonującym swoje obowiązki, wkładającym całą swoją energię i serce w to, by dobrze wykonywać swoją pracę. Z tym większym bólem przyjmujemy fakt, że za swoją sumienność i oddanie zapłacił cenę najwyższą, tracąc życie z rąk uzbrojonego napastnika.
 
Ten wstrząsający, bandycki akt przemocy był zbrodnią wymierzoną w nas wszystkich. Atak na młodszego aspiranta Michała Kędzierskiego był atakiem na państwo polskie, na ład i porządek, na bezpieczeństwo obywateli i jako taki musi spotkać się z jak najsurowszą odpowiedzią. Każdy funkcjonariusz Policji i każdy, kto nosi mundur, kto złożył przysięgę i kto służy Rzeczypospolitej, uosabia państwo polskie, które stoi na straży bezpieczeństwa swoich obywateli. W takich chwilach uświadamiamy sobie jeszcze bardziej, jak trudną i niebezpieczną służbę pełnią funkcjonariusze Policji. Pełnią ją profesjonalnie, z oddaniem i z chęci służenia innym. Dlatego podjąłem decyzję, aby nadać pośmiertnie młodszemu aspirantowi Michałowi Kędzierskiemu Krzyż Zasługi za Dzielność.
 
Rodzinie, Bliskim oraz wszystkim tym, którzy opłakują śp. młodszego aspiranta Michała Kędzierskiego, składam wyrazy głębokiego współczucia.
 
Cześć Jego pamięci!
 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzej Duda
 
 
W imieniu Prezydenta RP list odczytał podczas uroczystości pogrzebowych minister Andrzej Dera.


Opublikowano: 07.05.2021

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 16:01

LOKALIZACJA ZDARZENIAźródło: google.com

POLECANE:

RUSZYŁ Z BRONIĄ NA POLICJANTÓW. MUNDUROWI ODDALI STRZAŁY - PODEJRZANY NIE ŻYJE;

NIEPRAWDOPODOBNE - ALE PRAWDZIWE!

Podszywali się pod POLICJĘ? Jutro dowiemy się więcej! Juszczyn gmina Maków Podhalański - przebierańcy na cenzurowanym!;

„FAŁSZYWI POLICJANCI” ZATRZYMANI PODCZAS KONTROLI DROGOWEJ W JUSZCZYNIE - GMINA MAKÓW PODHALAŃSKI NA PARKINGU STACJI PALIW - JEST APEL POLICJI!;

W Juszczynie zamiast policjantów mieliśmy przebierańców! Zostali zwolnieni do domu!;

Przebierańcy bezkarni. Pamiętacie mundurowych na stacji paliw w Juszczynie? Prokuratura Rejonowa w Suchej Beskidzkiej umorzyła postępowanie - nie informując opinii publicznej;


WARTO ZOBACZYĆ:


źródło: YouTube/suskiDlaWas-info/policja.pl