Oświęcim. Wypadek drogowy


Potrącenie pieszego.

Policjanci apelują do kierowców o uwagę i koncentrację za kierownicą! 9 czerwca 2021 o godzinie 22.00 służby ratunkowe interweniowały w związku z wypadkiem drogowym, do którego doszło w Oświęcimiu na ulicy Dąbrowskiego.Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 41-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, kierując samochodem marki Fiat Panda potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych 62-letniego mieszkańca Oświęcimia.

Pieszy w stanie nieprzytomnym został przewieziony przez karetkę do szpitala. Po badaniach lekarskich okazało się, że w wyniku potrącenia doznał urazu głowy oraz ręki. W trakcie dalszego postępowania policjanci ustalą dokładne okoliczności tego wypadku drogowego. Podziękowania za prawidłową reakcję oraz udzielenie pierwszej pomocy rannemu mężczyźnie, należą się świadkom wypadku. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie uwagi i koncentracji za kierownicą, natomiast do pieszych apelują o zakładanie elementów odblaskowych.


Przesłane przez:

asp. szt. Małgorzata Jurecka
Oficer Prasowy KPP Oświęcim

Przesłano: 10.06.2021
zdjęcia: Policja

POLECANE: Policjanci z powiatu oświęcimskiego przypominają o zmianach w przepisach ruchu drogowego od 1 czerwca 2021 roku. Zmiany obowiązują w całej Polsce; „Bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego” - panel ekspertów w NIK;