Dzisiaj w nocy funkcjonariusze z Placówki SG w Zakopanem zatrzymali 45-letniego obywatela Polski. Mężczyzna zatrzymany został podczas odprawy granicznej, w ramach tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej. Polaka poszukiwała Policja z Tarnowa.

Funkcjonariusze Straży Granicznej przeprowadzając kontrolę na kierunku wjazdowym do Polski, wytypowali do kontroli pojazd, którym poruszał się mężczyzna. Okazało się, że 45-letni Polak od 2015 roku poszukiwany jest przez Policję oraz Prokuraturę w Tarnowie. Wracający z Austrii mężczyzna podejrzewany jest o popełnienie przestępstwa oszustwa (art. 286 § 1 Kodeksu Karnego). Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności przez strażników granicznych, Polak został przekazany do dyspozycji funkcjonariuszy Policji.

Od początku tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej w związku ze szczytem klimatycznym COP 24, funkcjonariusze KaOSG poddali kontroli 7941 osób oraz skontrolowali 1482 środki transportu. Ponad 2/3 spośród poddanych kontroli osób to cudzoziemcy. W stosunku do 12 osób figurujących w bazach danych podjęto odpowiednie czynności służbowe.

Michał Tokarczyk
Opublikowano: 05.12.2018 r.