W ostatnią sobotę, tj. 7 września br. na terenie Małopolski prowadzone były ogólnopolskie działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości. Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach.


Dane statystyczne od lat wskazują, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków, średnio co 4. wypadek spowodowany jest z tej przyczyny. Wielu kierowców nie zdejmuje nogi z gazu nawet na śliskiej i mokrej nawierzchni, gdzie droga hamowania pojazdu znacznie się wydłuża i trudniej jest zapanować nad nim. Jest to bardzo istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa, zwłaszcza w okresie zbliżającej się jesieni.

Celem prowadzonych działań było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Policjanci ruchu drogowego wykorzystali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również radiowozy nieoznakowane wyposażone w videorejestratory.

W prowadzonych działaniach udział brała również policyjna grupa SPEED.Podczas całodziennej akcji skontrolowano 1915 pojazdów ujawniając ponad 1500 kierujących przekraczających prędkość

 

mł. insp. Sebastian Gleń
Rzecznik Prasowy
Komendy Wojewódzkiej Policji
w Krakowie

Przesłane: 09.09.2019
foto: źródło informacji

KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI – OGÓLNOPOLSKIE DZIAŁANIA POLICJI >>