1 września 2020 roku - koniec akcji WAKACJE 2020 - 14 tragicznych wypadków ostatniej doby! Skutki będą odczuwane jeszcze długo! Dzisaj wiemy, że wypadków było mniej niż rok temu ale mapa przeraża! (RedNacz)

Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, w tym nadmierna prędkość, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze.  • Wszystkie wypadki [437]
  • Ostatnia doba [14]
  • Od początku wakacji [351]
  • Wypadki drogowe, w których osoba zmarła w okresie do 30 dni [72]

BRD KGP Opublikowano: 01.09.2020WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE (1)Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło wczoraj na ul. Czarnieckiego w Legnicy. 65-letni mężczyzna kierujący pojazdem ciężarowym śmiertelnie potrącił 73-letnią kobietę na oznakowanym przejściu dla pieszych. Policjanci apelują o rozsądek i przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego.


Wczoraj około godz. 12:00 na ul. Czarnieckiego w Legnicy 65-letni kierujący pojazdem ciężarowym marki Iveco potrącił 73-letnią kobietę znajdującą się na oznakowanym przejściu dla pieszych. W wyniku zdarzenia, pomimo reanimacji kobieta poniosła śmierć na miejscu. Policjanci poddali kierującego badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu a wynik wskazał, że mężczyzna jest trzeźwy - została mu pobrana krew do dalszych badań. Pod nadzorem prokuratora i przy udziale biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

źródło/foto: legnica.policja.gov.pl (01.09.2020)


WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE (1)Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w m. Sysyca. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Daewoo stracił panowanie nad pojazdem. Zjechał na prawe pobocze i do przydrożnego rowu. Po tym auto uderzyło w drzewo. W wyniku zdarzenia mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Do wypadku doszło wczoraj przed godz. 16:00 na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Sycyna. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Daewoo, po zakończeniu manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i do przydrożnego rowu. Po tym auto uderzyło w drzewo. W wyniku doznanych obrażeń 29-letni kierowca lanosa poniósł śmierć na miejscu zdarzenia.źródło/foto: lubelska.policja.gov.pl (01.09.2020)


WOJEWÓDZTWO LUBUSKIE (1)WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE (1)Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łęczycy wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło 31 sierpnia 2020 roku na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Pomarzany. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką zginęły dwie osoby.

31 sierpnia 2020 roku ok. godz. 7.30 dyżurny KPP Kutno otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DK 92 w miejscowości Pomarzany. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym mercedes 19-letnia kobieta z niewiadomych na chwilę obecną przyczyn, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z jadącym prawidłowo tirem scania z naczepą kierowanym przez 48-letniego mężczyznę. Mercedesem podróżowały dwie osoby dorosłe oraz dziecko. W wyniku odniesionych obrażeń na miejscu zmarła 19-letnia kierująca oraz 21-letni pasażer. 10-letni chłopiec został przewieziony Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Łodzi. Ze względu na działania ratownicze, droga krajowa nr 92 była nieprzejezdna przez kilka godzin. Policjanci zorganizowali objazdy. Okoliczności tego wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają kutnowscy policjanci.


WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE (1)Policja bada okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w godzinach nocnych w Chrzanowie na ul. Borowcowej. Jedna osoba nie żyje, cztery zostały przewiezione do szpitala.
W niedzielę, 30 sierpnia br., ok. godz. 23:00 na drodze powiatowej w Chrzanowie, doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W pojeździe marki BMW, który rozbił się o barierę ochronną, podróżowało pięciu młodych mężczyzn. Kierujący samochodem 19-latek  jadąc z Chrzanowa w kierunku miejscowości Zagórze, z niewiadomych przyczyn utracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył barierę ochronną. Niestety pomimo natychmiastowo udzielonej pomocy 17-letni pasażer poniósł śmierć. Kierujący bmw w stanie ciężkim został przetransportowany śmigłowcem pogotowia do szpitala. Do szpitala trafili także pozostali uczestnicy zdarzenia. Na miejscu zdarzenia policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny. Droga była przez kilka godzin zablokowana. Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie prowadzi teraz postępowanie nadzorowane przez miejscową prokuraturę, którego celem jest wyjaśnienie przyczyn oraz okoliczności tego tragicznego wypadku drogowego.

źródło/foto: malopolska.policja.gov.pl (31.08.2020)

WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE (4)

WOJEWÓDZTWO POMORSKIE (2)Policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Dzisiaj po godz. 4.00 41-letni kierowca audi zjechał na lewe pobocze, gdzie uderzył w drzewo.Teraz śledczy pracujący przy sprawie dokładnie analizują całe zdarzenie, żeby szczegółowo je odtworzyć.

Dzisiaj (31.08) po godzinie 4 rano dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o wypadku, do którego doszło na łącznicy drogi krajowej nr 91 z S6 w Rusocinie. Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki.Mundurowi po przyjeździe na miejsce zabezpieczyli je i zaczęli odtwarzać okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 41-latek jadący audi w kierunku drogi S6 z zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Policjanci pod nadzorem prokuratora i Zastępcy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego przy udziale technika kryminalistyki wykonali oględziny pojazdu, miejsca zdarzenia oraz szkic i zdjęcia.

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.


źródło/foto: pomorska.policja.gov.pl (31.08.2020)
Policjanci z Człuchowa wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 25 w pobliżu Gwieździna, gdzie osobowy renault na łuku drogi zjechał na lewy pas ruchu i uderzył w jadące z przeciwka bmw, a następnie bokiem uderzył w samochód ciężarowy. Niestety mimo bardzo szybko podjętej akcji ratowniczej nie udało się uratować 40-letniej kobiety i jej 11-letniego syna podróżujących ranault. Policjanci apelują o rozsądek na drodze i dostosowanie prędkości do panujących warunków oraz własnych umiejętności.

Wczoraj (poniedziałek 31 sierpnia) o godzinie 10.00 policjanci z człuchowskiej drogówki patrolując DK 25 najechali na wypadek drogowy miedzy Rzeczenicą a Gwieździnem, gdzie na łuku drogi zderzyły się trzy samochody. Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności ratunkowe, powiadomili pogotowie i straż pożarną. Niestety mimo niemal natychmiastowej akcji ratunkowej i przeprowadzonych czynności reanimacyjnych nie udał się uratować kierującej renault 40-letniej kobiety i jadącego z nią jej 11-letniego syna.

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny i zorganizowali objazdy, ustalili wstępnie, że kierująca renault 40-letnia mieszka Czarnego, jechała od Rzeczenicy w kierunku Człuchowa, na łuku drogi w pobliżu Gwieździna najprawdopodobniej straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na lewy pas ruchu i zderzyła się z prawidłowo jadącym z przeciwka samochodem marki BMW, a następnie, gdy samochód obróciło bokiem uderzyła prawą stroną w jadący z przeciwka samochód ciężarowy. Kierowcy ciężarowego mana mimo hamowania nie udało się uniknąć zderzenia. Pozostałym uczestnikom wypadku nic się nie stało, kierowcy z bmw i ciężarówki byli trzeźwi. Droga była zablokowana przez kilka godzin. Aktualnie policjanci wyjaśniają przyczynę tego tragicznego wypadku.

Funkcjonariusze apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek na drodze, dostosujmy prędkość do natężenia ruchu na drodze i własnych umiejętności. Zwracajmy szczególną uwagę na zmieniające się warunki atmosferyczne, zwłaszcza gdy nagle zacznie padać deszcz. Zmniejszmy prędkość tak, aby bezpiecznie dojechać do celu.

źródło/foto: pomorska.policja.gov.pl (01.09.2020)


WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE (1)WOJEWÓDZTWO WARMIŃSKO-MAZURSKIE (1)WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKIE (1)
Opublikowano: 01.09.2020

Informacje zostaną uzupełnione o materiały policyjne po uzyskaniu takich informacji. 

WYPADKI DROGOWE ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM OSTATNIEJ DOBY NIE NANIESIONE NA MAPĘ

Łowiccy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 1 września 2020 roku w miejscowości Jamno. Nie żyje 22-latek.

Łowiccy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 1 września około godziny 9.45 na drodze krajowej numer 14 w miejscowości Jamno. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący bmw 22-letni łowiczanin, jadąc w kierunku Łowicza zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Na skutek zdarzenia kierujący poniósł śmierć na miejscu, zaś pasażerka pojazdu 17-letnia mieszkanka powiatu łowickiego została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Łodzi. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny i ustalili świadków . Śledztwo mające wyjaśnić przyczyny i okoliczności zdarzenia prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łowiczu.
źródło/zdjęcia: lodzka.policjas.gov.pl (01.09.2020)

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 16:55