W Zagrzebiu na stoku narciarskim Sljeme organizowany był Puchar Świata w Narciarstwie Alpejskim. Odbyły się w tym miejscu również VIII Międzynarodowe Zawody Narciarskie MSW Republiki Chorwackiej. W rywalizacji udział wzięły drużyny z ośmiu europejskich Policji. St.sierż. Damian Marek wraz ze swoją drużyną stanęli na najwyższym podium.

Funkcjonariusz z jordanowskiej jednostki Policji po raz kolejny miał okazje udowodnić swoje doskonałe umiejętności narciarskie. Zasilił polską pięcioosobową drużynę narciarzy w slalomie gigancie. Polscy policjanci na zaproszenie Generalnego Dyrektora Policji Republiki Chorwackiej już po raz kolejny wzięli udział w zawodach, które rozegrane zostały na stoku Sljeme Trudności samej trasy, na której odbywał się zawody świadczyć może fakt, iż rozgrywany jest na niej Puchar Świata w Narciarstwie Alpejskim.Pierwsze Zawody Narciarskie MSW Republiki Chorwackiej rozegrano w 2013 roku, zaś polscy funkcjonariusze trzeci rok z rzędu reprezentowali na nich polską Policję.

Damian Marek wraz z nadkom. Marzena Brandys-Skrobot, sierż. szt. Radosław Dendys, sierż. Mateusz Kośniewski z KWP w Katowicach oraz st. sierż. Małgorzata Miszczak z KWP w Krakowie, mając doskonałe umiejętności narciarskie, zdeklasowali konkurentów drużynowo, stając na najwyższym stopniu podium i pokonując tym samym kilkudziesięciu policjantów, dziewięciu drużyn, reprezentujących osiem krajów europejskich tj.: Austrii, Słowenii, Węgier, Polski, Macedonii Północnej, Bośni i Hercegowiny, Kosowa oraz Chorwacji.

W klasyfikacji indywidualnej st.sierż. Damian Marek zajął wysokie 5 miejsce.

Naszemu koledze oraz całej drużynie możemy serdecznie pogratulować oraz życzyć dalszych sukcesów. 

 

 Opracował i przesłał:asp.szt. Wojciech Copija

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej

Przesłano: 13.02.2020
Foto Biuro Prewencji KGP + Damian Marek