Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Kętach, starszy sierżant Krystian Kruczała oraz starszy posterunkowy Mateusz Płonka, bezpiecznie ewakuowali starsze małżeństwo z palącego się domu. Mundurowi zaopiekowali się seniorami, a następnie oddali ich pod opiekę rodziny.


W nocy z 20/21 maja 2020 r., tuż po północy służby ratunkowe zostały zaalarmowane przez mieszkańca Bielan o pożarze stodoły stojącej pomiędzy dwoma domami jednorodzinnymi. Najbliżej miejsca zdarzenia był jeden z policyjnych patroli. Funkcjonariusze w kilka chwil byli na miejscu.

W rozmowie z właścicielką jednego z budynków ustalili, że w drugim z domów znajduje się starsze małżeństwo. Mundurowi weszli do wnętrza i w jednym z pomieszczeń odnaleźli śpiące małżeństwo.

Po przekazaniu informacji o pożarze, natychmiast wyprowadzili je na zewnątrz, a następnie umieścili w radiowozie.

Po ustaleniu, że 86-letnia kobieta, ani jej o rok starszy mąż nie wymagają pomocy medycznej, przewieźli ich do rodziny mieszkającej kilka przecznic dalej.W akcji gaśniczej, która trwała do godzin rannych brało udział 11 zastępów Straży Pożarnej z Oświęcimia, gminy Kęty oraz gminy Brzeszcze.

Aktualnie policjanci ustalają okoliczności oraz przyczyny pożaru, który strawił stodołę oraz uszkodził dachy dwóch budynków.


Przesłane przez:asp. szt. Małgorzata Jurecka

Oficer Prasowy KPP Oświęcim Przesłano: 22.05.2020

REDAKCJA PORTALU WSPIERA KAMPANIE SPOŁECZNE