Dzięki obywatelskiej postawie minionego weekendu zostało ujętych dwóch nietrzeźwych kierujących. Jednym z nich była kobieta, która przewoziła trójkę swoich dzieci. Obaj stracili swoje prawo jazdy. Matka dodatkowo musi liczyć się z informacją do Sądu Rodzinnego.

W sobotę (12 czerwca br.) o godzinie 19:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej otrzymał zgłoszenie o ujętej w Zembrzycach kierującej samochodem marki Audi, która prawdopodobnie jest nietrzeźwa, a w jej samochodzie jest trójka małoletnich dzieci. Przybyli na miejsce policjanci otrzymali, od zgłaszającego interwencję kluczyki od stojącego obok samochodu marki Audi. Widząc na drodze wojewódzkiej jazdę samochodu Audi po całej szerokości pasa, postanowił zgłosić na Policję ten fakt, a także kontynuować jazdę za tym samochodem. Gdy pojazd zatrzymał się na parkingu jednego ze sklepów, zgłaszający podbiegł do kierowcy, którym okazała się kobieta, a za nią troje dzieci i zabrał jej kluczyki. Jak ustalili policjanci, za kierownica siedziała 37-letnia mieszkanka powiatu suskiego, a w miejscu pasażerów siedziała trójka jej dzieci w wieku 3, 13 i 16 lat. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miała ona w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Tłumaczenia kierującej na nic się zdały, gdyż jej prawo jazdy zostało zatrzymane. Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do dwóch lat więzienia i utratę uprawnień do kierowania. W tym przypadku zostanie poinformowany również Sąd Rodzinny. Kilka godzin później już w niedziele po godzinie 2:00 dyżurny jordanowskiego komisariatu Policji został wezwany do Łętowni gdzie zostały zatrzymane kluczyki kierowcy volkswagena, od którego była również wyczuwalna woń alkoholu z ust. Przybyły na miejsce patrol potwierdził podejrzenia zgłaszającego. Jak się okazało, kierującym okazał się 19-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który prowadził swój pojazd, mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Jego prawo jazdy również zostało zatrzymane i jak jego poprzedniczka musi się liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów na okres minimum 3 lat oraz wysoką grzywną.

Dziękujemy za pomoc i każdą informację, która może wpłynąć pozytywnie na bezpieczeństwo mieszkańców powiatu suskiego. Dzięki zaangażowaniu i obywatelskiej postawie osób zgłaszających swoje spostrzeżenia wyeliminowano z ruchu kierujących, którzy stanowili bardzo realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.


O tym, że pospiech nie jest wskazany przekonało się dwóch kierowców, którzy na drogach powiatu suskiego w niedzielne popołudnie przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h i w efekcie ich prawo jazdy zostało zatrzymane.

Wczoraj przed godziną 17:00 w Kukowie policjanci z suskiej drogówki zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu krakowskiego, który kierując samochodem marki Honda poruszał się z prędkością 105 km/h w miejscu gdzie jest ograniczenie do 50km/h.

Godzinę później w miejscowości Wysoka policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu marki Volkswagen. Za kierownica siedział 47-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 111km/h. W obu przypadkach kontrola drogowa zakończyła się zatrzymaniem uprawnień do kierowania na okres trzech miesięcy. Ponadto kierowcy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

W trosce o bezpieczeństwo na drogach, policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.Opublikowano w witrynie informacyjno-propagandowej KPP w Suchej Beskidzkiej z naruszeniem art. 2 Ustawy Prawo prasowe. Oficer prasowy asp. sztab. Wojciech Copija zaczął tłumienie wolności słowa i praw prasy - utrudniając prasie pozyskiwanie bezpośrednio od niego bieżących informacji - czym wyczerpuje znamiona przestępstwa określonego w art. 44 Ustawy Prawo prasowe.
Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej
asp. sztab. Wojciech Copija
tel. kom.:603 750 397
tel.:47 83 28 248 

Oficer prasowy odpowiada wyłącznie na korespondencję przesłaną przez dziennikarzy. Korespondencja powinna zawierać imię i nazwisko dziennikarza, redakcję i numer telefonu. Pozostałą korespondencję proszę kierować do odpowiedniej komórki lub jednostki Policji.

Z uwagi na mały powiat, nie podajemy w komunikatach zarówno imienia, jak i pierwszej litery nazwiska, a tym bardziej w zestawieniu z opisem pojazdu, gdyż mogłoby to identyfikować osobę w danym środowisku.

asp. szt. Wojciech Copija Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej

23.07.2020


Witryna internetowa KPP w Suchej Beskidzkiej ma charakter informacyjno-propagandowy - nie może służyć jako właściwe źródło informacji dla prasy! - Prasa ma jednak prawo wykorzystywania materiałów Policji, jakie publikowane są w internecie. - Jednocześnie brak jest potwierdzenia rejestracji tej witryny w odpowiednim sądzie okręgowym - co oznacza, że witryna działa w trybie przestępstwa określonego w art. 45 Ustawy Prawo prasowe.

Glosa do postanowienia Sądu Najwyższego z dnia 26 lipca 2007 roku sygn. akt IV KK 174/07:  z uzasadnienia: "(...) osoba rozpowszechniająca bez rejestracji we właściwym sądzie okręgowym dziennik bądź czasopismo za pośrednictwem Internetu zarówno wówczas, gdy przekaz taki towarzyszy przekazowi utrwalonemu na papierze, stanowiąc inną elektroniczną jego postać, jak i wówczas, gdy istnieje tylko w formie elektronicznej w Internecie, wyczerpuje znamiona przestępstwa z art. 45 ustawy prawo prasowe".)