Oświęcim. Wypadek drogowy. Skuter uderzył w tył focusa

W dniu 14 czerwca 2021 o godzinie 13.20 służby ratunkowe interweniowały w sprawie wypadku drogowego do którego doszło w Oświęcimiu na ulicy Zaborskiej.

Jak wstępnie ustalili policjanci 57-letni mieszaniec Oświęcimia, kierując motorowerem marki Simson najechał  na tył samochodu marki Ford Focus, którym kierował 25-letni mieszkaniec gminy Oświęcim.

Motorowerzysta został przewieziony przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Po badaniach okazało się, że doznał urazu ręki.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalą dokładne okoliczności tego wypadku drogowego.

 

Kęty. Zdarzenie drogowe. Potrącenie rowerzystki

W dniu 14 czerwca 2021 o godzinie 14.00 służby ratunkowe interweniowały w sprawie zdarzenia drogowego do którego doszło w Kętach na ulicy Kościuszki.

Jak wstępnie ustalili policjanci 55-letni mieszaniec powiatu wadowickiego, kierując samochodem dostawczym marki Ford, wyjeżdżając z parkingu potrącił jadącą chodnikiem na rowerze 41-letnią mieszkankę Kęt.  W wyniku potrącenia rowerzystka doznała stłuczeń i została przewieziona przez Pogotowie Ratunkowe na badania do szpitala.

Dokładne okoliczności w jakich doszło do tego zdarzenia drogowego zostaną ustalone w trakcie dalszego  postępowania.


Oświęcim. Kolizja drogowa

W dniu 14 czerwca 2021 o godzinie 17.05 w Oświęcimiu na ulicy Konarskiego doszło do kolizji drogowej. Jak ustalili policjanci 32-letni mieszkaniec Kęt kierując samochodem marki Renault Master, najechał na tył samochodu marki Mercedes, którym kierował obywatel Chorwacji, a który z kolei uderzył w tył samochodu marki VW, którym kierował mieszkaniec Bierunia, a który zatrzymał się z uwagi na korek.

Sprawca kolizji ukarany mandatem karnym i punktami karnymi.Policjanci apelują o zachowanie uwagi i koncentracji za kierownicą. Roztargnienie, pośpiech czy zlekceważenie przepisów drogowych mogą doprowadzić do poważnych i niejednokrotnie nieodwracalnych skutków.

 

asp. szt. Małgorzata Jurecka
Oficer Prasowy KPP Oświęcim Przesłano: 14.06.2021
foto: Policja